Spektakle | Konstancin-Jeziorna

Spektakle

„Ostatnia noc” – spektakl grupy ad rem

Mieszkańcy cichego, spokojnego miasteczka mają głowy pełne planów i marzeń. Niestety, nie robią nic, by pomóc losowi w ich spełnieniu. Dopiero ostatniej, sylwestrowej nocy, gdy dziwne zdarzenia wskazują na nadchodzący koniec świata, uświadamiają sobie, że zaprzepaścili szanse na ułożenie życia tak, jak pragnęli. Scenariusz i reżyseria Ewa Cielesz, opiekunka grupy teatralnej dorosłych aktorów-amatorów, która powstała w Konstancińskim Domu Kultury w 2012 r.

Bajka „O złotym dzwonku Św. Mikołaja”

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na świąteczną bajkę w wykonaniu Artystów Teatru Promyk. To pełna melodyjnych piosenek i zabawnych sytuacji bajka, której akcja dzieje się nie tylko w domu rodzeństwa Zosi i Stasia, ale także – zupełnie nietypowo – w Niebie! I gdy na Ziemi dzieci martwią się, czy były dość grzeczne, by zasłużyć na prezenty – w Niebie zjawia się ciekawski i psotny Diabełek. Jego psoty sprawią, że najważniejszy atrybut Św. Mikołaja – Złoty Dzwonek – spadnie na ziemię!

Spektakl: Duchy w Konstancinie

To będzie jedyna w swoim rodzaju okazja, by na scenie Hugonówki zobaczyć uczennice i uczniów Zespołu Szkół im. Władysława St. Reymonta w Konstancinie-Jeziornie w nieco mrożącej krew w żyłach opowieści detektywistycznej “Duchy w Konstancinie”.

W piątkowy wieczór konstancińska młodzież zabierze nas w podróż w czasie i przybliży postaci słynnych konstancinianek, próbując przy tym rozwikłać zagadkę sprzed lat. O oprawę muzyczną spektaklu zadba duet AN_KA.

W róż bici, czyli o tych którym się spełniło

Festiwal 321 Impro zaprasza na muzyczny spektakl improwizowany pt. „W róż bici, czyli o tych którym się spełniło”.

Z powodu, o którym wszyscy chcielibyśmy już zapomnieć, jak o złym śnie, nie możemy zaprosić Was na pełen rozmachu Festiwal 321 Impro. Możemy jednak zabrać Was w jedyną w swoim rodzaju podróż z impro i sprawić, że spektakl zagrany w andrzejkowy wieczór będzie niepowtarzalny.

Spektakl: Świnki 3 – Pepa, Mela, Kwi

Bajka muzyczna dla dzieci opowiadająca historię 3 Świnek, które zaczynają samodzielne życie. Uwielbiają tańce oraz zabawy i niekoniecznie mają ochotę zastosować się do rad mamy, aby wybudować sobie solidne domki, w których będą mogły czuć się bezpiecznie. Tymczasem zbliża się zima, a na dodatek w okolicy zaczyna grasować głodny wilk. Jak potoczą się losy 3 Świnek? Co robią w bajce Królewna Śnieżka, Kot w butach, Pinokio i Baba Jaga? Czy warto być pracowitym i słuchać rodziców?

Spektakl: Scenariusz dla trzech aktorów

Sztuka oparta na wyjątkowym utworze Bogusława Schaeffera w reżyserii Bogusława Semotiuka. Scenariusz dla trzech aktorów przedstawia problemy, z jakimi zmagają się artyści w trakcie pracy twórczej. Problemy te przedstawione są jako partytura muzyczna, w której kolejne części koncertu rozwijają się od powolnego allegro aż do pełnej dynamiki improwizacji finale. Muzyczny podział zastosowany przez autora jest tu jedynie pretekstem do zaprezentowania tryskających humorem dialogów filozoficznych w kontekście prozy życia współczesnego artysty.

BCA Flash – Miasteczkowe Historie

BCA Flash zagra format przygotowany specjalnie dla mieszkańców Konstancina-Jeziorny: “Miasteczkowe historie”. Z tej okazji chłopaki zaproszą do współtworzenia występu Wojciecha Guszkowskiego – nauczyciela historii, współzałożyciela klubu turystycznego “Traper”, twórcę kanału na YouTube “Ciekawostki historyczne Trapera”, a także przewodnika turystycznego po Konstancinie-Jeziornie. Nauczycielskie opowieści o Konstancinie staną się wyjątkową inspiracją dla improwizacji teatralnej.

Freda i Zuza – spektakl dla dorosłych

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spektakl w wyjątkowej obsadzie. Wyobraź sobie, co może się wydarzyć, kiedy Freda i Zuza – nie pierwszej już młodości artystki, odkrywają Internet. Wyobraź sobie, jakie przygody może sprowokować ich nagła i nieoczekiwana fascynacja portalami społecznościowymi i… randkowymi! A teraz wyobraź sobie, że te technologiczne „ekspertki” postanawiają założyć internetowy poradnik dla kobiet. Ach, jaka piękna katastrofa!