Warsztaty | Konstancin-Jeziorna

Warsztaty

Warsztaty Robotyka Lego Boost

Robotyka Lego Boost to zajęcia, które umożliwiają budowanie i programowanie własnych maszyn. Umiejętności z zakresu robotyki, mechaniki czy informatyki z pewnością przydadzą się w przyszłości, a rozbudzona pasja do nowoczesnych technologii może być zalążkiem przyszłej kariery. Zajęcia mają praktyczny charakter. Kolorowe, atrakcyjne wizualnie klocki Lego Boost umożliwiają budowanie niezwykle ciekawych robotów. Dzieci nie tylko skonstruują, ale też zaprogramują swoje maszyny, stosując przystępny, ale dający duże możliwości język programowania.

Dzień dyni – warsztaty kreatywne

Dynia to królowa jesieni. Jest smaczna, zdrowa i dekoracyjna. Może zamienić się w karetę, lampion a nawet w lisa. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni. Każdy z uczestników warsztatów dyniowych otrzyma swoją dynię oraz materiały plastyczne, za sprawą których, pod okiem instruktorek, wyczaruje z dyni co tylko zechce. Warsztaty skierowane są zarówno do dzieci (w wieku od 7 lat), młodzieży oraz dorosłych. Tego dnia Kawiarnia Hugonówka zaprasza na dyniowe pyszności. Konstanciński Dom Kultury zaprasza na dwa warsztaty o godz. 13.00 oraz o godz. 14.15.

Laboratorium slime-ów, mikstur i eliksirów

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na warsztaty rodzinne. Tworzenie slime-ów to nie tylko super zabawa, ale okazja aby poznać świat chemicznych eksperymentów. Na zajęciach dzieci same wybiorą kolor, zapach i dodatki. Używane będą wyłącznie bezpieczne i niezbędne składniki. Oprócz slime-ów dzieci poznają tajniki przygotowywania kolorowych eliksirów i parujących mikstur oraz zasady bezpieczeństwa i odpowiedzialnego zachowania się w laboratorium.

Międzypokoleniowe zabawy ruchowe

Konstanciński Dom Kultury zaprasza dzieci wraz z opiekunami na międzypokoleniowe zabawy ruchowe. Wykorzystując techniki inspirowane natural movement, uczestnicy będą wspólnie uczyć się i ruszać poprzez zabawę. Poznane ćwiczenia ruchowe, będzie można wykorzystać w domu, na spacerze lub wakacyjnym wyjeździe. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci powyżej 6 lat z rodzicami lub opiekunami. Poprowadzi je Weronika Zaborowska z Fundacji Sztuka Ciała, certyfikowana choreoterapeutka. Interesuje ją praca z emocjami poprzez sztukę i pracę z ciałem.

Międzypokoleniowe zabawy ruchowe

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na międzypokoleniowe zabawy ruchowe. Wykorzystując techniki inspirowane natural movement, uczestnicy będą wspólnie uczyć się i ruszać poprzez zabawę. Poznane ćwiczenia ruchowe, będzie można wykorzystać w domu, na spacerze lub wakacyjnym wyjeździe. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci powyżej 6 lat z rodzicami lub opiekunami. Poprowadzi je Weronika Zaborowska z Fundacji Sztuka Ciała, certyfikowana choreoterapeutka. Interesuje ją praca z emocjami poprzez sztukę i pracę z ciałem.