Warsztaty | Konstancin-Jeziorna

Warsztaty

Święto wody

W ostatnią niedzielę maja odbędzie się wydarzenie zainspirowane nurtem rzeki Małej. Pomysł został zaczerpnięty z wędrówek jej brzegiem, z poznawania jej bagien i rozlewisk, z obserwacji jej zniszczenia i odrodzenia, z podglądania powracających bobrów oraz ze wspomnień ludzi, którzy dawniej pływali albo łowili w Małej ryby.

Prezent dla Mamy – torba płócienna

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza dzieci od 8 lat na warsztaty z okazji zbliżającego się Dnia Matki. 

Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie przygotują wyjątkowe torby płócienne, dekorowane według własnej kreatywności i pomysłowości. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach: 

  • godz. 15.00–16.00,
  • godz. 16.00–17.00. 

Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 22 484 20 20 lub w kasie KDK. 

Wstęp wolny. 

 

Bajanie na ścianie

Serdecznie zapraszam na warsztaty rodzinne z bajką „Bajanie na ścianie” finansowane z Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2022.

Podczas warsztatu Pan Maciej Łaba z „Bajanie na ścianie” będzie czytał bajki wiosenne z wykorzystaniem rzutnika typu diaskop. Uzupełnieniem będzie warsztat plastyczny inspirowany treściami baśni. Dzieci pracują pod okiem rodziców lub opiekunów. Obowiązuje rezerwacja miejsc – tel. 888 022 134 (SMS o treści: imię i nazwisko, bajka, Czernidła, 27.04, ilość osób).

Budowa hoteli dla owadów

Plenerowe warsztaty dla całej rodziny, podczas których uczestnicy pod okiem instruktorów zbudują hotele dla owadów zapylających. Każdy będzie mógł zabrać wykonany domek do swojego ogrodu. Zajęcia będą połączone z edukacją na temat roli owadów zapylających i roślin nektarodajnych w ekosystemie. W hotelach zostaną umieszczone kokony pszczół murarek, które w połowie maja już jako dorosłe osobniki zasiedlą zbudowane hotele.

Zapewniamy materiały oraz doskonałą, kreatywną zabawę!

Robimy artystyczną książkę

Z okazji Światowego Dnia Książki, który przypada 23 kwietnia, zapraszamy na warsztaty dla dzieci “Robimy artystyczną książkę”. Pod okiem instruktorki Julii Kutry dzieci przygotują wyjątkowe, artystyczne książki, wykorzystując rozmaite techniki, m.in. frottage, linoryt, monotypię oraz szycie na szywadle. Każdy będzie mógł zaprojektować książkę według własnego pomysłu. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku powyżej 8 lat.

Wspaniałą kreatywna zabawa gwarantowana!

Zajęcia poprowadzi Julia Kutra – artystka, rzemieślniczka, graficzka, projektantka gier i zestawów kreatywnych.

Wiosenny warsztat świąteczny

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny, rodzinny Wiosenny warsztat świąteczny w Domu Ludowym przy OSP Czernidła, w czasie którego uczestnicy wykonają koszyczek z materiałów recyklingowych i różne ozdoby świąteczne (warto przynieść recyklingowe rzeczy, z których będzie można wykonać swoje prace, połączymy to z materiałami przygotowanymi przez instruktorkę).

Uwaga! Obwiązują zapisy!
tel. 888 022 134 (lub sms o treści: imię i nazwisko warsztat świąteczny czernidła 7.04 liczba osób).

Palma wielkanocna

Zapraszamy na rodzinne warsztaty świąteczne, podczas których pod okiem instruktora będzie można przygotować piękne, tradycyjne palmy wielkanocne. Pierwsze procesje z palmami wielkanocnymi miały miejsce już w IV wieku w Jerozolimie. Odbywały się przed Wielkanocą na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. W Polsce początki święcenia palm wielkanocnych sięgają XI wieku. W przeddzień Niedzieli Palmowej zapraszamy więc na warsztaty do Hugonówki. Zapewniamy materiały oraz doskonałą, kreatywną zabawę! Uwaga! Brak miejsc.

Warsztaty Robotyka Lego Boost

Robotyka Lego Boost to zajęcia, które umożliwiają budowanie i programowanie własnych maszyn. Umiejętności z zakresu robotyki, mechaniki czy informatyki z pewnością przydadzą się w przyszłości, a rozbudzona pasja do nowoczesnych technologii może być zalążkiem przyszłej kariery. Zajęcia mają praktyczny charakter. Kolorowe, atrakcyjne wizualnie klocki Lego Boost umożliwiają budowanie niezwykle ciekawych robotów. Dzieci nie tylko skonstruują, ale też zaprogramują swoje maszyny, stosując przystępny, ale dający duże możliwości język programowania.