Koncert | Konstancin-Jeziorna

Koncert

Koncert Kapeli Spalskiej czyli Bal Apaszów

Konstanciński Dom Kultury zaprasza  3 maja (sobota) o godz. 18.00 na taneczną podróż w czasie – Bal Apaszów. Do tańca porwie wszystkich Kapela Spalska.

Ostatni Bal Apaszów odbył się w Hugonówce 30 lipca 1927 roku. Była to potańcówka, której uczestnicy przebierali się za gangsterów, rzezimieszków, uliczników, baciarów, chuliganów i łotrów. Apasz to był właśnie człowiek należący do ówczesnego półświatka.

Koncert zespołu Bellcanti: Opera jest kobietą

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu Bellcanti, który tworzą: Karolina Sołomin (śpiew), Joanna Nawrot (śpiew), Maria Malinowska (śpiew) i Mateusz Lipiński (fortepian). Zespół wykonuje arie oraz operowe wersje znanych utworów. To trzy sopranowe głosy, którym na fortepianie akompaniuje Mateusz Lipiński. Ich arie oraz operowe wersje znanych utworów rozbrzmiewały już na scenach filharmonii, oper, teatrów, ośrodków muzycznych i kulturalnych, a także w ogrodach, parkach i wszystkich miejscach, w których spotykają się miłośnicy muzyki.

 

 

 

 

Koncert autorskich piosenek zespołu TulaMade

Konstanciński Dom Kultury (ul. Mostowa 15) zaprasza na koncert  zespołu TulaMade.

Autorskie piosenki TulaMade opowiadają o relacjach międzyludzkich, miłości, a także o wartościach, które są bliskie muzykom z zespołu. Natomiast inspiracje czerpią, jak sami mówią „z głębokich zaułków duszy i serca”. W granych przez zespół utworach można znaleźć wpływy lat 70., folku, bluesa i country w ciepłych gitarowych aranżacjach. Członkowie zespołu pochodzą z Konstancina-Jeziorny oraz Piaseczna.

Wiosenne melodie na skrzypce i fortepian

We wtorek (16 maja) Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert "Wiosenne melodie na skrzypce i fortepian".

Największe współczesne przeboje muzyki popularnej zabrzmią w Konstancińskim Domu Kultury (ul. Mostowa 15) we wtorek (16 maja) o godz. 19.00. Galina Uszakowa (fortepian) oraz Vladimir Galiczenko (skrzypce) w autorskich aranżacjach wykonają utwory m.in. A. Vivaldiego, N. Paganiniego, M. Skoryka, a także największe współczesne przeboje muzyki popularnej.

„Kameralnie” – koncert Katarzyny Dąbrowskiej

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na finał tegorocznego świętowania imienin Konstancji, patronki Konstancina-Jeziorny. 19 lutego na scenie Hugonówki wystąpi Katarzyna Dąbrowska.

„Kameralnie” to recital Katarzyny Dąbrowskiej podczas którego usłyszeć będzie można utwory mistrzów Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, a także piosenki znane z repertuaru Danuty Rinn, Kaliny Jędrusik, Czesława Niemena i kilka autorskich kompozycji Urszuli Borkowskiej. Artystce będzie akompaniować na pianinie Urszula Borkowska.