Koncerty | Konstancin-Jeziorna

Koncerty

Koncert: Wolna i Niepodległa

Tegoroczne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym mieści zwieńczy uroczysty koncert w Hugonówce „Wolna i Niepodległa”. Usłyszymy znane pieśni patriotyczne z różnych okresów drogi naszego kraju do wolności, m.in. „Warszawiankę”, „Szarą Piechotę”, „Wojenko, wojenko”, „Marsz Pierwszej Brygady” oraz „Przybyli ułani”. Wystąpią śpiewacy klasyczni: sopranistka Ewelina Chrobak-Hańska (Opera Krakowska, Teatr Roma w Warszawie), bas Ryszard Morka (Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie) oraz baryton Michał Muskat (Teatr na Targówku, Teatr Rampa w Warszawie).

Lepiej późno niż wcale

Podczas Wrzosowiska –  przeglądu twórczości seniorów nie zabraknie również muzyki. 23 października wydarzenie uświetni występ lubuskiego kwartetu wokalnego Lepiej późno niż wcale”. 

Tworzą go nietuzinkowi nauczyciele muzyki, którzy poza nauczaniem nigdy nie przestali być artystami. Bożena Wesołowska, Ola Matusiak-Kujawska, Bernard Łyżwiński i Lech Sawicki to mieszanka swingu, bluesa i gospelu w wielogłosowej oprawie.

Wrzosowiska

Wrzosowiska, jak co roku będą niepowtarzalną okazją do integracji rożnych środowisk seniorskich, wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń. W przeglądzie wezmą udział zarówno różnorodne zespoły artystyczne, przedstawiciele lokalnych kół i stowarzyszeń, skupiających najstarszych mieszkańców naszej gminy, jak i indywidualni wykonawcy lub twórcy, którzy chcieliby się zaprezentować publiczności.

Wstęp wolny.

 

 

Letni Sezon Artystyczny – finał

To już koniec tegorocznego Letniego Sezonu Artystycznego w Konstancinie-Jeziornie. W najbliższą sobotę (10 września) o godz. 17.00 w amfiteatrze wystąpi Orkiestra Sinfonia Viva.

Na finał Letniego Sezonu Artystycznego zapraszamy na koncert „Bach, Dvořák i Bella Italia”. W amfiteatrze wystąpi Orkiestra Sinfonia Viva pod batutą Tomasza Radziwonowicza oraz wspaniali soliści doceniani przez polską i międzynarodową publiczność – tenor Rafał Bartmiński i skrzypek Voytek Proniewicz.