Koncerty | Konstancin-Jeziorna

Koncerty

(Nie)zakazane piosenki w Hugonówce

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na emocjonalny koncert upamiętniający rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Opierając się jedynie na niezwykłym głosie i malowniczych dźwiękach pianina będziemy wspominać tak ważny dla Polskiej historii czas. Niekiedy wesoło, ale przede wszystkim wzruszająco i z należnym szacunkiem w parkowej altanie zabrzmią powstańcze pieśni. W programie występu wokalistki Ewy Szlachcic takie utwory jak „Deszcz jesienny deszcz”, „Warszawskie dzieci” oraz współczesne piosenki, oddające hołd powstaniu m.in. „Dziewczyna z granatem”, „Miasto”, „Jeśli nie wrócę”.

Koncert Tubis Trio

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert Tubis Trio, który tworzą: Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Trio czerpie inspiracje z szeroko pojętej muzyki, czasami sięgając nawet po tematy muzyki pop, ale przerobione z największym kunsztem artystycznym. 

Koncert: Ygor Przebindowski Septet

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert Ygora Przebindowskiego, podczas którego usłyszymy filmowo-jazzowe utwory inspirowane norweską muzyką ludową. Surowe i zimne dźwięki zabiorą słuchaczy gdzieś daleko, gdzie pełno samotności i pustki, nad którą rozmyśla człowiek. Muzyka nie spieszy i nie goni za obłędem cywilizacji. Ta muzyka odpoczywa, daje czas do namysłu i refleksji nad sobą.

Koncert zespołu Ciepłe popołudnie

W pierwszy lipcowy weekend Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wyjątkowy retro koncert. W altanie przy Hugonówce wystąpi zespół Ciepłe Popołudnie. Tworzą go rodowici mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna – Ola Dzierżawska (gitara basowa, przeszkadzajki i wokal) i Paweł Kamiński (gitara akustyczna, cajon i wokalze) Słomczyna oraz Stanisław Szczyciński (pianino i wokal), również blisko związany z naszym regionem.

Koncert zespołu Soul Juice

Zespół tworzą wokalistka Karina Mrówka, wiolonczelistka Marta Ziarko i gitarzysta Wojtek Stec. Charakteryzuje się on bardzo zróżnicowanym repertuarem od jazzu przez blues'a po klasykę rocka. W swoim dorobku Soul Juice ma wiele starych utworów, którym nadaje nowe życie. Muzyków zespołu cechuje dbałość o soczyste brzmienie warstwy muzycznej, dzięki czemu na ich koncertach doświadczyć można wielu pozytywnych emocji.

Koncert jazzowy zespołu Just Play

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert, podczas którego usłyszymy wybór subiektywnie najpiękniejszych melodii z krainy jazzu oraz pobliskich, zaprzyjaźnionych landów w ciekawych aranżacjach instrumentalnych. Będą klasyczne brzmienia popularnych standardów Georga Gershwina oraz delikatne w smaku kompozycje z dziedziny smooth jazz okraszone szczyptą improwizacji.

Retro na żywo – Łukasz Jemioła z zespołem

Łukasz Jemioła to twórca piosenek, wokalista i gitarzysta, którego utworom najbliżej jest do bluesa, folku i piosenki poetyckiej. Na swoim koncie ma owocną współpracę z Włodkiem Pawlikiem. 
W 2018 r. wydał drugą w swoim dorobku płytę – i to właśnie utwory z krążka „Retro na żywo” zaprezentowane zostaną w altanie Konstancińskiego Domu Kultury. Wśród nich nie zabraknie prawdziwych pereł z okresu międzywojennego z tekstami Mariana Hemara czy Juliana Tuwima.
 

Plenerowy koncert: Brass Federacja

W altanie Konstancińskiego Domu Kultury wystąpi rasowy brass-band. Wszystkie wchodzące w skład zespołu Brass Federacja instrumenty, począwszy od suzafonu poprzez puzony, baryton marszowy, trąbki, flugelhorn należą do rodziny dętych blaszanych. Zespół nawiązuje do tradycji nowoorleańskich brass-bandów, ale świadomie, niczym czary głosowe ich instrumentów, patrzy w przód i gra nie tylko tradycyjne utwory, lecz także muzyczne nowości. Perkusja daje autorskim kompozycjom zespołu ognisty rytm, a dźwięki płynące z sześciu czar głosowych blaszaków mają w sobie niebywałą moc. 

Koncert Piazzolla 100/Tanga świata

Koncert upamiętniający 100. rocznicę urodzin króla tanga, twórcy tzw. Tango Nuevo – Astora Piazzolli. W programie koncertu znajdą się jego utwory, a także tanga polskie i światowe, m.in. takich mistrzów jak Władysław Szpilman, Jerzy Petersburski, Carlos Gardel czy Gerardo Matos Rodriguez, w mistrzowskich interpretacjach Gang Tango. Zabrzmią m.in. „Libertango”, „Oblivion”, „Decarissimo”, „Adios Nonino”, „Esqualo”, „La Cumparsita”, „Por Una Cabeza”, „Jalousie”, „W małym kinie”, „To ostatnia niedziela”, „Tango milonga”. Zobaczymy też pokaz tanga.