Koncerty | Konstancin-Jeziorna

Koncerty

Koncert Natalii Kukulskiej

W sali widowiskowej Konstancińskiego Domu Kultury wystąpi Natalia Kukulska jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Jej występ zainauguruje cykl „Letnie granie w altanie”, podczas którego w każdą niedzielę lipca i sierpnia w altanie przy Hugonówce odbywać będą się różnorodne koncerty.

Konstanciński Chór Kameralny

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert, podczas którego Konstanciński Chór Kameralny pod dyrekcją Piotra Stawarskiego wykona niezapomniane przeboje muzyki rozrywkowej. W Hugonówce zabrzmią, m.in. „La cucaracha”, „Conquest of Paradise” czy „Mamma Mia” oraz wiele innych znanych utworów. Repertuar koncertu z pewnością zaskoczy stałą publiczność i zapewni świetną rozrywkę na najwyższym artystycznym poziomie. Akompaniament, reżyseria i prowadzenie koncertu Dorota Stawarska.

Koncert: Klasyka rozrywki

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert, podczas którego Konstanciński Chór Kameralny pod dyrekcją Piotra Stawarskiego wykona niezapomniane przeboje różnorodnej muzyki rozrywkowej. W Hugonówce zabrzmią, m.in. La cucaracha, Conquest of Paradise czy Mamma Mia oraz wiele innych znanych utworów. Koncert z pewnością zaskoczy stałą publiczność naszego chóry i zapewni świetną rozrywkę na najwyższym, artystycznym poziomie. Akompaniament, reżyseria i prowadzenie koncertu: Dorota Stawarska.

Wrzosowiska

Wrzosowiska, jak co roku będą niepowtarzalną okazją do integracji rożnych środowisk seniorskich, wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń. W przeglądzie wezmą udział zarówno różnorodne zespoły artystyczne, przedstawiciele lokalnych kół i stowarzyszeń, skupiających najstarszych mieszkańców naszej gminy, jak i indywidualni wykonawcy lub twórcy, którzy chcieliby się zaprezentować publiczności.

Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji KDK w dniu wydarzenia od godz. 12.00.

 

 

Koncert „Soli Deo”

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert Konstancińskiego Chóru Kameralnego z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Konstanciński Chór Kameralny, który od kilku lat czynnie włącza się w życie kulturalne gminy, a w tym roku otrzymał główną nagrodę – „Kulturomaniak 2021″, podczas XV Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Koncert poprowadzi założyciel i dyrygent zespołu, Piotr Stawarski, pedagog, organista, kompozytor oraz artysta Chóru Filharmonii Narodowej, a przy fortepianie zasiądzie Dorota Stawarska, pianistka i klawesynistka.

Koncert: Voytek Proniewicz Quartet

Voytek Proniewicz Quartet wykona program składający się z najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej, jazzowej i filmowej. W altanie zabrzmią, m.in. utwory Mozarta, Kilara, Straussa, Gershwina, Piazzoli, a także „Pod Papugami” Czesława Niemena czy „Yesterday” Beatlesów oraz kultowa muzyka z filmów „Ojciec Chrzestny”, „Misja” czy „Polskie drogi” i „Powrót do przyszłości”.

Wystąpią:

Voytek Proniewicz – skrzypce
Michał Osmycki – skrzypce
Grzegorz Chmielewski – altówka
Anna Lubiak-Osmycka – wiolonczela

 

Koncert: Vinyl String Quartet

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert Vinyl String Quartet.

Vinyl String Quartet to kwartet smyczkowy, który powstał z zamiłowania do muzyki rozrywkowej. Jest to fuzja czterech kreatywnych osobowości, którym niezwykłą radość przynosi wspólne granie. Każda z nich jest absolwentką Akademii Muzycznej w Polsce i kształciła swój warsztat na kursach mistrzowskich w kraju oraz za granicą. Pośród ich indywidualnych dokonań znajdziemy liczne nagrody na międzynarodowych konkursach solowych i kameralnych.

Koncert: Kamila Malik

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert Kamili Malik – Wirtuoz rozrywkowo.

Podczas koncertu usłyszymy nie tylko znane rockowe i popowe przeboje w wyjątkowych autorskich aranżacjach, lecz także klasyczne utwory najwybitniejszych kompozytorów w rozrywkowym wydaniu. Kompozycje Fryderyka Chopina, Jana Sebastiana Bacha, Tomaso Albinoniego czy Stanisława Moniuszki zabrzmią obok hitów Garou, zespołu Led Zeppelin i muzyki irlandzkiej.

Koncert patriotyczny

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego.

W repertuarze przygotowanym na Święto Wojska Polskiego usłyszymy polskie pieśni i piosenki patriotyczne w wykonaniu Konstancińskiego Chóru Kameralnego. Wśród nich znajdziemy zarówno te doniosłe i dumne w swoim charakterze jak „Legiony”, „Piechotę” czy „Warszawiankę”, jak również te radosne, energiczne i nieco lżejsze jak „Przybyli ułani”, „Pierwsza kadrowa” czy „Ej, dziewczyno”.