Aktualności | Konstancin-Jeziorna

Aktualności

 • Ściana budynku, ceglana czerwona elewacja. Przed nim chodnik, a w tle rosną krzewy i drzewa.
  28.09.2023

  Ostatni moment na złożenie wniosku do budżetu gminy na 2024 rok

  Do 30 września m.in. radni, organizacje pozarządowe i mieszkańcy mogą składać wnioski do projektu budżetu gminy Konstancin-Jeziorna na 2024 rok. Zgłaszane propozycje muszą dotyczyć wyłącznie zadań własnych gminy.
 • Mapka. Widok działki obrysowanej zieloną linią z góry.
  28.09.2023

  Działka przy ul. Wilanowskiej czeka na nowego właściciela

  Gmina Konstancin-Jeziorna sprzedaje – w drodze przetargu nieograniczonego – działkę niezabudowaną przy ul. Wilanowskiej, o powierzchni ponad 4 tys. 620 ha. Grunt trafi pod młotek 4 grudnia 2023 r. Jego cena wywoławcza to 25 mln zł.
 • Fragment dachu z kominem. Nad nim niebieskie niebo.
  28.09.2023

  Ruszyła kampania społeczna: Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!

  Ruszyła trzecia edycja kampanii społecznej Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy pod hasłem: „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!”. Akcja skierowana jest do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków.
 • Budynek z czerwonej cegły z duzymi oknami. Nad nim błękitne niebo.
  27.09.2023

  Pierwsze posiedzenia komisji wyborczych

  Obwodowe komisje wyborcze, odpowiedzialne za prawidłowe przeprowadzenie głosowania w zbliżających się wyborach parlamentarnych, rozpoczynają pracę. Komisarz wyborczy wyznaczył terminy pierwszych posiedzeń, na których komisje oficjalnie się ukonstytuują.
 • Śmieciarka odbiera odpady
  27.09.2023

  Przedłużona współpraca z firmą Jarper i nowe harmonogramy

  Uwaga mieszkańcy! Na okres od 1 do 31 października zostaje przedłużona współpraca z firmą Jarper Sp. z o.o., która to na terenie gminy Konstancin-Jeziorna tymczasowo świadczy usługę odbioru odpadów komunalnych. Obowiązują nowe harmonogramy dla zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej.
 • Dłonie kobiety trzymają białą kartkę nad urną.
  27.09.2023

  Znamy składy obwodowych komisji wyborczych

  Znamy składy obwodowych komisji wyborczych w gminie Konstancin-Jeziorna na wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Sprawdźcie, kto 15 października będzie czuwał nad prawidłowym przebiegiem głosowania.
 • Rudy średniej wielkości pies, leży obok czarno-białego kota.
  26.09.2023

  Trwa akcja kastracji i sterylizacji za pół ceny

  Przypominamy. Właściciele psów i kotów zamieszkujący w gminie Konstancin-Jeziorna mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania oraz tańszego zabiegu sterylizacji lub kastracji swojego zwierzęcia. Wystarczy zgłosić się do jednej z lecznic weterynaryjnych biorących udział w akcji. 
 • Młoda kobieta siedzi za dużym stołem, na którym stoją dwie flagi - polska i ukraińska oraz leżą dokumenty,
  26.09.2023

  Punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy będzie nieczynny

  Od 28 września do 2 października punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy, działający w konstancińskim magistracie, będzie nieczynny. W tych dniach informacje będą udzielane wyłącznie w języku polskim w Biurze Obsługi Mieszkańca. Punkt wznowi działalność 3 października.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący 6. Festiwal Maklaka.
  25.09.2023

  6. Festiwal Filmowy Maklaka i Jego Przyjaciół

  W programie 6. Festiwalu Filmowego Maklaka i Jego Przyjaciół znalazło się aż 21 filmów – kultowe produkcje z udziałem Zdzisława Maklakiewicza, filmy Jacka Bromskiego oraz najnowsze tytuły Studia Munka i młodych twórców. To wszystko od 27 września do 1 października w Konstancińskim Domu Kultury.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący nabór wniosków.
  25.09.2023

  Wsparcie na rozwój ogólnodostępnej infrastruktury

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania ogłosiło nabór wniosków na udzielenie wsparcia finansowego na rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej, rekreacyjnej i sportowej oraz miejsc integracji i aktywizacji społecznej.
 • Biało-czerwona flaga, powiewajaca na tle nieba.
  25.09.2023

  Trwa nabór wniosków do programu „Niepodległa 2024”

  Biuro „Niepodległa” przyjmuje wnioski do programu „"Powstanie Styczniowe 1863–1864"”, w ramach którego można ubiegać się o dofinansowanie projektów, które popularyzują wiedzę na temat organizacji, przebiegu oraz skutków Powstania Styczniowego w kontekście budowania nowoczesnej tożsamości narodowej
 • Budynek z jasną elewacją, mały, jednopiętrowy, z płaskim dachem i kratami w oknach. Otoczony jest chodnikiem i drzewami.
  22.09.2023

  Trzech kandydatów na dyrektora gminnych ośrodków zdrowia

  Trwa postępowanie konkursowe na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Konstancinie-Jeziornie. Dokumenty aplikacyjne złożyły trzy osoby. Wszystkie oferty są kompletne i 26 września odbędą się spotkania z kandydatami. 
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu.
  22.09.2023

  Zgłoś kandydata do konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”

  Województwo Mazowieckie organizuje konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Jego celem jest propagowanie wolontariatu i wyróżnienie osób, które bezinteresownie pomagają innym. Kandydatów do niego można zgłaszać do 30 września.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencję.
  21.09.2023

  Finansowe wsparcie dla przedsiębiorców – konferencja

  W środę (27 września) w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie (ul. Jana Pawła II 55) odbędzie się konferencja, na której przedstawione zostaną założenia nowego programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”.
 • Samochód na drodze, a za nim na rowerach ludzie w żółtych odblaskowych kamizelkach.
  21.09.2023

  Jesienny przejazd rowerowy ulicami Konstancina-Jeziorny

  W sobotę (23 września) ulicami Konstancina-Jeziorny przejedzie jesienna masa krytyczna. Start o godz. 18.00 sprzed Urzędu Miasta i Gminy (od strony ul. Kolejowej). Manifestacja rowerzystów może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.
 • Ulica. Na niej stoi żółto-czerwony autobus komunikacji miejskiej. Z przodu na górze jest napis 710 Piaseczno. Obok chodnik dla pieszych i donice z kwiatami.
  20.09.2023

  Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną

  W piątek (22 września) obchodzimy Dzień bez Samochodu, który jest kulminacyjnym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym dniu za darmo pojedziemy komunikacją miejską.
 • Budynek prostokątny, ceglana czerwona elewacja, dużo okien, płaski dach. Przed budynkiem rosną krzewy, jedno duże drzewo i trawy ozdobne.
  20.09.2023

  Można składać wnioski do budżetu gminy na 2024 rok

  Do 30 września m.in. radni, organizacje pozarządowe i mieszkańcy mogą składać wnioski do projektu budżetu gminy Konstancin-Jeziorna na 2024 rok. Zgłaszane propozycje muszą dotyczyć wyłącznie zadań własnych gminy.
 • Samochód ciężarowy podnoszący kontener na śmieci z napisem plastik
  19.09.2023

  Zmiany terminów odbioru odpadów z sektorów 3. i 4.

  Firma Jarper informuje o zmianach w harmonogramach wywozu odpadów wielkogabarytowych z sektora 3., metali i tworzyw sztucznych oraz papieru z sektorów 3. i 4. Wspomniane frakcje zostaną odebrane dzień później niż planowano – odpowiednio w czwartek (21 września) i w piątek (22 września). 
 • Grupa uczniów w sali konferencyjnej, w tle ściana z czerwonej cegły i ekran do projektora.
  19.09.2023

  Uczniowie z Niemiec z wizytą w Konstancinie-Jeziornie

  W Konstancinie-Jeziornie goszczą, w ramach wymiany międzyszkolnej, uczniowie wraz z opiekunami z miasta partnerskiego Denzlingen. We wtorek (19 września) niemiecka i polska młodzież odwiedziła Urząd Miasta i Gminy, gdzie spotkała się z Ryszardem Machałkiem – pierwszym zastępcą burmistrza.
 • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.
  19.09.2023

  W najbliższy czwartek nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

  W czwartek (21 września) odbędzie się 59. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona jednej uchwale w sprawie uchylenia trzech uchwał dotyczących wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości gruntowych położonych przy ul. Leśnej. Chodzi o działki o nr. 54, 55 i 56 z obrębu 03-16