Aktualności | Konstancin-Jeziorna

Aktualności

 • Maszyna podczas frezowania jezdni asfaltowej, w tle nogi pracowników.
  27.10.2021

  Frezowanie jezdni i nowy asfalt, będą utrudnienia w ruchu

  Najpierw frezowanie, później nowy asfalt. Rusza remont ul. Podlaskiej w Parceli i ul. Kopernika, na odcinku od ul. Wilanowskiej do ul. Sobieskiego, w Konstancinie-Jeziornie. W związku z zaplanowanymi pracami prosimy kierowców o nie parkowanie samochodów na wspomnianych ulicach w dniach: 29
 • Mężczyzna, kominiarz stoi na dachu. Ubrany jest w czarną kurtkę, na głowie ma czarny kapelusz. Na plecy ma zarzucone urządzenie do czyszczenia kominów z drutami ułożonymi w okrąg. W tle domy jednorodzinne i błękitne niebo.
  27.10.2021

  Kominiarze przypominają o okresowych przeglądach

  Sezon grzewczy ruszył na dobre. Warto więc przypomnieć właścicielom i zarządcom budynków o ciążących na nich obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Krajowej Izby Kominiarzy.
 • Słoneczny jesienny dzień. Na chodniku ustawiona jest linia startu. Grupa osób w różnym wieku rozpoczyna bieg. Każdy ma na ubraniu przydzielony przez organizatorów numer. Wszyscy ubrani są w sportowe stroje. W tle drzewa i pochmurne niebo.
  26.10.2021

  Zapraszamy na jubileuszowy Bieg Niepodległości

  Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie zaprasza 11 listopada do udziału w jubileuszowym 30. Biegu Niepodległości. Zapisy online startują już w najbliższą środę (27 października).
 • Ulica, po której jedzie czerwono-pomarańczowy autobus komunikacji miejskiej. Nad jego przednią szybą wyświetla się napis: 710 Piaseczno Targowisko.
  26.10.2021

  Zmiany w komunikacji w okresie Wszystkich Świętych

  Specjalne rozkłady jazdy, częstsze kursy i zmienione trasy wybranych linii autobusowych – takie zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej i lokalnej w okresie od 30 października do 1 listopada. Wszystko po to, aby usprawnić dojazd do cmentarzy.
 • Na scenie występuje grupa taneczna. Trzynaście osób tańczy. Z przodu jest młoda kobieta, za nią osoby w średnim wieku. W tle wisi czarna zasłona.
  25.10.2021

  Konstancińscy seniorzy zaprezentowali swoje talenty

  Ponad 100 osób wzięło udział w dorocznym przeglądzie twórczości artystycznej seniorów, który w minioną sobotę (23 października) odbył się w Konstancińskim Domu Kultury. Tegoroczne Wrzosowiska upłynęły pod znakiem tańca, śpiewu i dobrej zabawy.
 • Na scenie stoi grupa osób (kobiety i mężczyźni) w maseczkach trzymających w rękach symboliczne czeki, na których jest tekst: Cyfrowa Gmina, nazwa gminy i 100 tys. zł.
  25.10.2021

  Gmina otrzyma pieniądze na zwiększenie cyberbezpieczeństwa

  100 tys. zł dofinansowania ma otrzymać samorząd Konstancina-Jeziorny w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje informatyczne oraz działania związane ze zwiększeniem cyberbezpieczeństwa.
 • Ulica, po której jedzie czerwono-pomarańczowy autobus komunikacji miejskiej. Nad jego przednią szybą wyświetla się napis: 724 Metro Kabaty.
  25.10.2021

  Sprawdź rozkłady jazdy, zmiany na liniach 710, 724 i 742

  Uwaga pasażerowie komunikacji publicznej! Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie zaktualizował rozkłady jazdy autobusów linii 710, 724 i 742. Zmiany są jednak kosmetyczne i dotyczą zmiany lokalizacji przystanku oraz przyspieszenia porannego kursu dwóch ostatnich linii.
 • W gabinecie lekarskim młody mężczyzna w maseczce ochronnej otrzymuje zastrzyk, który wykonuje lekarka ubrany w biały fartuch, na szyi ma stetoskop.
  22.10.2021

  Czwarta fala pandemii w natarciu, zaszczep się!

  Czwarta fala pandemii koronawirusa przybiera na sile. Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19. W gminie Konstancin-Jeziorna zrobiło to już 65 proc. mieszkańców. Niestety, wciąż za mało do osiągnięcia odporności populacyjnej.
 • Ulica z kostki brukowej. Po jej lewej stronie stoją zaparkowane w rzędzie samochody. Po prawej stronie znajduje się chodnik. W dali widać wysokie drzewa z żółtymi i brązowymi liśćmi.
  22.10.2021

  Koniec robót na ul. Piasta – tak wygląda po przebudowie

  Przebudowa ul. Piasta, na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Jagiellońskiej, w Konstancinie-Jeziornie zakończona. Droga zyskała nową jezdnię i chodnik. Rozbudowano też sieć wodociągową i kanalizacyjną. Całość kosztowała ponad 1,3 mln zł.
 • Czarny zlew z kranem, z którego leje się strumień wody. Obok wazon z fioletowym kwiatkiem. W tle rozmazane akcesoria kuchenne.
  22.10.2021

  Przerwa w dostawie wody dla odbiorców przy ul. Przebieg

  Uwaga mieszkańcy! W najbliższy poniedziałek (25 października) w godz. 9.00–13.00 planowana jest przerwa w dostawie wody do budynków przy ul. Przebieg w Konstancinie-Jeziornie. Zakład Gospodarki Komunalnej przeprasza za powstałe utrudnienia.
 • Przebudowa drogi. Widać rozkopaną ziemię. W oddali stoją dwie koparki. W jednej z nich siedzi robotnik. Po obu stronach drogi rosną drzewa. Po lewej stronie stoją latarnie.
  21.10.2021

  Nowa jezdnia, chodnik – trwa przebudowa ul. Mostowej

  Pełną parą idzie przebudowa ul. Mostowej w Konstancinie-Jeziornie. Za kwotę ponad 1 mln zł powstanie m.in. nowa jezdnia, chodnik oraz zostanie rozbudowana istniejąca infrastruktura techniczna. Prace zakończą się przed końcem tego roku.
 • Nieruchomość w otoczeniu drzew. Na pierwszym planie ogrodzenie metalowe w kolorze zielonym, z którym stoi stary budynek z czerwoną dachówką i drewnianą werandą – willa Biała.
  21.10.2021

  Gmina wystawiła na przetarg dwie nieruchomości

  Gmina Konstancin-Jeziorna ponownie próbuje sprzedać, w drodze przetargów nieograniczonych, dwie nieruchomości – zabudowaną i niezabudowaną, w tym m.in. zabytkową willę Biała przy ul. Mickiewicza 7. Licytacje zaplanowano na 27 grudnia 2021 r.
 • Ośmiu mężczyzn stoi obok siebie. Wszyscy ubrani są w wojskowe mundury, na głowach mają czapki, przy ramieniu naszyta jest flaga Polski. Widoczne są tylko ich plecy.
  21.10.2021

  W powiecie piaseczyńskim trwa kwalifikacja wojskowa

  Przypominamy o kwalifikacji wojskowej. Mężczyźni z gminy Konstancin-Jeziorna – rocznik 2002, ale nie tylko – przed powiatową komisją lekarską muszą się stawić w terminie od 28 października do 9 listopada. Jest to ustawowy obowiązek.
 • Krajobraz wiejski. W tle zabudowania gospodarcze oraz drzewa, z lewej strony latarnia uliczna, przy niej droga asfaltowa.
  20.10.2021

  Nowe lampy w Kępie Oborskiej już świecą

  Zakończyła się rozbudowa oświetlenia drogowego w Kępie Oborskiej. Zadanie obejmowało montaż trzech nowych latarni z oprawami LED. Teraz będzie jaśniej, bezpieczniej i oszczędniej.
 • Sześć książek ułożonych jedna na drugą.
  20.10.2021

  Sto książek w nagrodę za najwięcej spisanych osób

  Gmina Konstancin-Jeziorna otrzyma sto książek. To nagroda za najwięcej spisanych osób podczas akcji zorganizowanej przez magistrat w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Nowe czytadła trafią do Biblioteki Publicznej.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis silny wiatr. W tle postać z rozwianymi włosami próbująca utrzymać wygięty w górę parasol.
  20.10.2021

  Meteo alert pierwszego stopnia: silny wiatr

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnymi wiatrami. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w czwartek (21 października), w godz. 12.00–20.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran z czterema osobami obradującymi zdalnie.
  20.10.2021

  W środę 32. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

  W środę (20 października) odbędzie się 32. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Na posiedzeniu radni m.in. wybiorą przedstawicieli do Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Konstancinie-Jeziornie. Początek obrad o godz. 10.00.
 • Remont drogi. Widać rozkopaną ziemię, obok stoi żółta koparka. Przy koparce stoi dwóch robotników, którzy ubrani są w pomarańczowe kurtki z odblaskami.
  19.10.2021

  Powstaje łącznik między ul. Wojewódzką a ul. Rycerską

  Trwa budowa drogi pomiędzy ul. Wojewódzką a ul. Rycerską w Konstancinie-Jeziornie. W ramach zadania powstaje m.in. jezdnia z kostki brukowej oraz parking na 49 miejsc postojowych. Całość ma być gotowa jeszcze przed końcem tego roku.
 • Na scenie w dwóch rzędach stoją seniorzy, w rękach trzymają śpiewniki, przed nimi stoją mikrofony.
  19.10.2021

  Seniorzy po raz kolejny zaprezentują swoją twórczość

  Będzie śpiew, tańce i dobra zabawa. Już w najbliższą sobotę (23 października) o godz. 16.00 zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury na Wrzosowiska, czyli przegląd twórczości artystycznej seniorów. Obowiązują bezpłatne wejściówki.
 • Dwie osoby w kamizelkach odblaskowych z workami zbiera odpady leżące na poboczu drogi. Trzecia osoba, również w kamizelce odblaskowej, nadzoruje ich pracę.
  18.10.2021

  Dług czynszowy można odpracować. Wyjaśniamy, jak to zrobić

  Lokatorzy mieszkań komunalnych mogą odpracować swoje zadłużenie czynszowe. Wystarczy, że zgłoszą się do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie. Przez cztery lata z takiej możliwości skorzystało ponad 30 osób.