Aktualności | Konstancin-Jeziorna

Aktualności

 • zdjęcie – chłopak niesie karton, mężczyzna w samochodzie na pace czeka na ładunek
  28.11.2022

  Zbiórka latarek, baterii i żywności – pomoc dla Ukrainy

  Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie do piątku (2 grudnia) prowadzi zbiórkę dla Ukrainy. Potrzebne są m.in. latarki, baterie, świece i żywność pakowana hermetycznie. Rzeczy trafią do Liceum Krzemienieckiego, które przekaże je dalej mieszkańcom oraz żołnierzom na froncie.
 • Kalkulator na tle grzejnika.
  28.11.2022

  Dopłaty do ogrzewania – wnioski tylko do 30 listopada

  Już tylko do najbliższej środy (30 listopada) można ubiegać się o dodatek węglowy lub dodatek grzewczy. Wnioski niezmiennie przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie. O takie wsparcie finansowe wystąpiło już ponad półtora tysiąca mieszkańców gminy.
 • zdjęcie żarówki
  26.11.2022

  PGE Dystrybucja zapowiada wyłączenia prądu

  PGE Dystrybucja zapowiada w najbliższym czasie przerwy w dostawie energii elektrycznej. W poniedziałek (28 listopada), między godz. 9.00 a godz. 13.00, prądu nie będzie na niektórych ulicach w Konstancinie-Jeziornie i w Słomczynie.
 • Na scenie stoi trzech mężczyzn – jeden z nich przekazuje drugiemu dyplom.
  25.11.2022

  Konstancin-Jeziorna trzeci w wojewódzkim rankingu gmin

  Konstancin-Jeziorna ponownie znalazł się w gronie mazowieckich samorządów wyróżniających się rozwojem społeczno-gospodarczym. W tegorocznej edycji rankingu, przygotowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej i Urząd Statystyczny, zajęliśmy 3. miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich.
 • Niebieski bus stoi na przystanku, ma otwarte boczne drzwi, nad przednią szybą wyświetlacz z numerem linii L16 i nazwami przystanków – początkowego i końcowego – Czarnów.
  25.11.2022

  Zakończenie robót drogowych, L16 wraca na starą trasę

  Remont drogi powiatowej i budowa kanalizacji w Okrzeszynie zakończone. Od najbliższego poniedziałku (28 listopada) autobusy linii L16 wrócą na swoją podstawową trasę. Wprowadzony zostanie także nowy rozkład jazdy.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis marznące opady. W tle widać samochód jadący ulicą asfaltową przez las.
  25.11.2022

  Meteo alert pierwszego stopnia: Marznące opady

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami marznącej mżawki. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 18.30 w piątek (25 listopada) do godz. 8.00 w sobotę (26 listopada).
 • Przystanek autobusowy, przy którym stoi niebieski autobus. Nad jego przednią szybą wyświetla się napis: L42.
  25.11.2022

  Od 28 listopada czasowe zmiany w komunikacji lokalnej

  Nowa trasy linii L21, zawieszenie linii L42 i wydłużenie linii L15 – oto czasowe zmiany w komunikacji lokalnej, które od najbliższego poniedziałku (28 listopada) zostaną wprowadzone w związku z kolejnym etapem budowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Cieciszewie.
 • Na zdjęciu dwa metalowe pojemniki na śmieci przekreślone czerwonymi liniami.
  25.11.2022

  Dostosuj kolor pojemnika do rodzaju odpadów komunalnych

  Do 30 czerwca zarządcy i właściciele nieruchomości mieli obowiązek dostosować kolorystykę pojemników do rodzaju segregowanych odpadów. Niestety wielu mieszkańców naszej gminy do dziś tego nie zrobiło. Dlatego konstanciński magistrat przypomina: to obowiązek, a nie dobrowolność.
 • Na zdjęciu mężczyzna leży i ma wenflon wbity w rękę. Nad nim ręce kobiety trzymają sprzęt do pobierania krwi
  24.11.2022

  Przed konstancińskim ratuszem znowu polała się krew

  Kolejna udana akcja Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion oddział w Konstancinie-Jeziornie. Tym razem drogocennym darem podzieliło się 25 osób. W sumie w ciągu czterech godzin zebrano ponad 11 litrów krwi, która z pewnością uratuje komuś życie.
 • Grupa 5 osób stoi na podeście i trzyma tabliczki z deklaracją współpracy.
  24.11.2022

  30 lat minęło! Jubileusz współpracy z Saint-Germain-en-Laye

  Minęło 30 lat od podpisania umowy o współpracy z francuskim Saint-Germain-en-Laye. Z tej okazji delegacja z Konstancina-Jeziorny, na czele z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem, wzięła udział w obchodach jubileuszu miast partnerskich, które odbyły się w dniach 18–20 listopada.
 • plakat informujący o opadach śniegu
  23.11.2022

  Meteo alert pierwszego stopnia: Opady śniegu

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w czwartek (24 listopada) od godz. 24.00 do godz.18.00. Będzie ślisko.
 • Sala posiedzeń, przy stołach ustawionych na kształt litery C siedzą osoby – radni.
  22.11.2022

  W środę 49. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

  W środę (23 listopada) odbędzie się 49. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Radni rozpatrzą kilkanaście projektów uchwał w sprawach m.in. wyrażenia zgodny na wydzierżawienie gminnych nieruchomości​​​​​​​. Początek posiedzenia tradycyjnie o godz. 10.00.
 • Plakat informujący a meteorologicznym alercie
  22.11.2022

  Meteo alert pierwszego stopnia: Marznące opady

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami marznącego deszczu lub mżawki. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 18.00 we wtorek (22 listopada) do godz. 10.00 w środę (23 listopada). Uwaga! Drogi i chodniki mogą być śliskie.
 • Grupa osób, kobiet i mężczyzn, stoi na ściance z logo WFOŚiGW
  22.11.2022

  Dofinansowanie do zakupu nowego wozu dla OSP Słomczyn

  W pierwszej połowie grudnia do Ochotniczej Straży Pożarnej w Słomczynie trafi nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. W miniony piątek (18 listopada) jednostka podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę na dofinansowanie jego zakupu.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis marznące opady. W tle widać samochód jadący ulicą asfaltową przez las.
  21.11.2022

  Meteo alert pierwszego stopnia: Marznące opady

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami marznącego deszczu lub mżawki. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 18.00 w poniedziałek (21 listopada) do godz. 10.00 we wtorek (22 listopada). Uwaga! Drogi i chodniki mogą być śliskie.
 • Na zdjęciu kobieta i mężczyna w policyjnym mundurze, zagladają do kosza z odpadami komunalnymi
  21.11.2022

  Mieszkańcy gminy na bakier z segregacją odpadów

  Trwają kontrole w zakresie przestrzegania przez mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna zasad segregacji odpadów komunalnych – a nie jest z tym dobrze. Po zwizytowaniu przez urzędników ponad 750 nieruchomości, aż w 64 proc. przypadków stwierdzono nieprawidłowości.
 • Na zdjęciu tyłem do nas stoi starsza kobieta i mężczyzna, który podpiera się laską
  21.11.2022

  Podziękowania dla pracowników socjalnych za ich pracę

  21 listopada (poniedziałek) przypada w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. Burmistrz Kazimierz Jańczuk złożył z tej okazji najserdeczniejsze życzenia i podziękował konstancińskim pracownikom służb społecznych za zaangażowanie.
 • Plakat promujący warsztaty kreatywnego szycia w Czernidłach
  18.11.2022

  Warsztaty kreatywnego szycia, czyli zero waste

  W niedzielę (20 listopada) zapraszamy na warsztaty „Hand made” z kreatywnego szycia czyli zgodnie z filozofią zero waste – nie wyrzucamy tylko przerabiamy! Warsztaty to jeden z projektów finansowanych z Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna na rok 2022.
 • Na zdjęciu pracownicy GOSIR i trzech policjantów, którzy stoją na tle białęj ściany z herbem Polski
  18.11.2022

  Wyróżnienie za sportowe ,,Lato w mieście 2022’’

  Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie został wyróżniony w konkursie na najciekawszą wakacyjną inicjatywę dla dzieci i młodzieży. Jednostka została doceniona za tegoroczną akcję ,,Lato w mieście’’.
 • zdjęcie dachu białego samochodu z żółtym wyświetlaczem taxi
  18.11.2022

  Obowiązkowa wymiana licencji taxi do końca 2022 roku

  Już tylko niewiele ponad miesiąc został na wymianę licencji na taksówkę – te wydane przed 1 stycznia 2020 r. z Nowym Rokiem stracą ważność. Wnioski o nową można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.