Aktualności | Konstancin-Jeziorna

Aktualności

 • Grupa uczniów trzymających w ręku torby z nagrodami.
  30.03.2023

  Konferencja z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania…

  W minioną środę (29 marca) w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie odbyła się konferencja popularnonaukowa z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. W spotkaniu wziął udział m.in. władze gminy, samorządowcy, historycy, nauczyciele oraz uczniowie.
 • Czerwono-żólty autobus z wyświetlonym napisem: 710 Piaseczno (Targowisko)
  30.03.2023

  Komunikacja publicznym w okresie świąt wielkanocnych

  Zbliżają się święta wielkanocne, a wraz z nimi zmiany w komunikacji publicznej. Ta najważniejsza dotyczy linii 200, która w wybrane dni zostanie zawieszona. Z kolei linia 251 będzie miała specjalny rozkład. Pierwsze modyfikacje wejdą w życie już w najbliższą niedzielę (2 kwietnia).
 • Mężczyzna trzymający tort przed czerwonym autobusem.
  30.03.2023

  Przed konstancińskim magistratem znów leje się krew

  W czwartek (30 marca) Klub Honorowych Dawców Krwi Legion oddział w Konstancinie-Jeziornie zaprasza na kolejną akcję zbiórki krwi. Drogocennym lekiem, ratującym zdrowie i życie chorych, można się podzielić w godz. 9.00–13.00. Krwiobus czeka przed Urzędem Miasta i Gminy, od strony ul. Piaseczyńskiej.
 • Siedem starszych kobiet w strojach ludowych, mają palmy wielkanocne w dłoniach. Za nimi baner z napisem: „Zadanie realizowane w ramach inicjatywy lokalnej”.
  29.03.2023

  W ramach inicjatywy lokalnej mieszkańcy realizują swoje…

  „Malujemy pisanki, przygotowujemy wielkanocne potrawy” to pierwsza inicjatywa lokalna, która doczekała się w tym roku realizacji. Grupa seniorów z Kawęczynka przygotowała i przeprowadziła warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. Zadanie finansowo wsparła gmina Konstancin-Jeziorna.
 • Grupa ludzi pochylona nad stołem, na którym leży kartka z napisem NGO.
  28.03.2023

  Ruszył nabór do Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku…

  Marszałek Województwa Mazowieckiego ogłosił nabór kandydatów do Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Organizacje pozarządowe oraz inne uprawnione podmioty mogą zgłaszać swoich przedstawicieli do 17 kwietnia 2023 r.
 • Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ściana z logo gminy
  28.03.2023

  Poszukiwani podinspektor, inspektor i główny specjalista

  Konstanciński magistrat prowadzi nabory na wolne stanowiska urzędnicze. Poszukiwani są podinspektor w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa, a także główny specjalista ds. archiwizacji oraz inspektor w Wydziale Administracyjno-Gospodarczym. Zapraszamy do składania dokumentów aplikacyjnych.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej błękitny napis burze. W tle fragment oszronionych liści.
  27.03.2023

  Meteo alert pierwszego stopnia: Przymrozki

  Zima nie daje za wygraną. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed przymrozkami. W nocy temperatura powietrza może spaść przy gruncie nawet do -8 st. C. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 21.00 w poniedziałek (27 marca) do godz. 10.00 w środę (29 marca).
 • Na zdjęciu w pierszym planie kontener wypełniony elekroodpadami, w głębi bydynki strażnicy Ochorniczej StrażyPożarnej w Skolimowie.
  27.03.2023

  OSP Skolimów zbiera elektroodpady na remont remizy

  Ochotnicza Straż Pożarna Skolimów prowadzi zbiórkę elektroodpadów. Do kontenera, który stanął na placu przed remizą, można wrzucać zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Druhowie w ten sposób chcą pozyskać fundusze na remont swojej strażnicy.
 • Na podium stoi trzech chłopcó w czerwonych koszulkach. Jeden trzyma w dłoni dyplom. Na szyjach mają medale. Obok nich stoi starszy mężczyzna.
  27.03.2023

  Kolejne sukcesy młodych sportowców z gminy Konstancin-…

  Pierwsze miejsca w gminnych zawodach dla młodych pływaków oraz złoto na Międzypowiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym. Takimi sukcesami mogą się pochwalić uczniowie szkół podstawowych nr 2 w Konstancinie-Jeziornie oraz nr 6 w Opaczy. Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw
 • Lis. Dorosły osobnik. Siedzi wśród wysokich traw na łące.
  24.03.2023

  Rozpoczyna się akcja szczepienia lisów przeciwko…

  Od 25 marca do 16 kwietnia w województwie mazowieckim prowadzona będzie akcja szczepienia doustnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepionka będzie m.in. zrzucana z samolotów. Należy zachować ostrożność spacerując z psem w lesie.
 • Grafika wektorowa. Plakat reklamujacy mecze siatkówki SPS Konstancin-Jeziorna.
  24.03.2023

  Konstancińscy siatkarze zapraszają do wspólnego kibicowania

  Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Konstancin-Jeziorna zaprasza kibiców na nadchodzące mecze swojej drużyny. Już w najbliższą sobotę (25 marca) siatkarze podejmą w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji drużynę KPS Płock. Początek sportowych emocji o godz. 16.30.
 • Grupa kilkunastu żołnierzy w umundurowaniu i z bronią automatyczną przewieszoną na piersiach, na głowach berety, za nimi widoczny fragment budynku z umocowanymi dwiema flagami biało-czerwonymi.
  23.03.2023

  Znamy termin tegorocznej kwalifikacji wojskowej

  Kwalifikacja wojskowa w powiecie piaseczyńskim rozpocznie się w drugiej połowie kwietnia. W tym roku stawić się przed komisją lekarską będzie musiało blisko 200 zamieszkałych w gminie Konstancin-Jeziorna 19-latków. Muszą to zrobić w terminie od 29 maja do 5 czerwca.
 • Duża sla z rostawianymi w kształcie prostokąta stołami. Za nimi siedzą mężczyźni w garniturach. Na ścinie na wprost wisi gogło Polski, a pod nim biały ekran do projekcji.
  23.03.2023

  PGE Dystrybucja organizuje spotkania z samorządowcami

  Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna w miniony poniedziałek (20 marca) gościł uczestników forum energetycznego organizowanego przez warszawski oddział PGE Dystrybucja. Cykliczne spotkania są elementem współpracy państwowej spółki z lokalnymi samorządami.
 • Przestrzeń miejska, dzieci uczestniczą w pikniku
  22.03.2023

  Znamy inicjatywy, które otrzymają wsparcie gminy

  Pikniki międzypokoleniowe, warsztaty świąteczne, zawody wędkarskie. Gmina Konstancin-Jeziorna ponownie wesprze najciekawsze inicjatywy lokalne swoich mieszkańców. Samorząd na realizację 23 zadań przeznaczy 50 tys. zł.
 • W hali stoją mężczyźni i kobiety w galowych mundurach strażackich, za nimi wozy ratowniczo-gaśnicze
  22.03.2023

  Nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy oficjalnie przekazano do…

  21 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie odbyło się oficjalne przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Słomczyn i wielozadaniowego quada dla OSP Gassy.
 • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor, a na ścianie wisi biały ekran.
  22.03.2023

  W środę 54. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

  W środę (22 marca) odbędzie się 54. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Radni rozpatrzą ponad dwadzieścia projektów uchwał, w tym dotyczących m.in. przyjęcia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy czy ustalenia wynagrodzenia burmistrza.
 • Żarówka na szarym tle.
  21.03.2023

  PGE Dystrybucja zapowiada wyłączenia prądu

  PGE Dystrybucja zapowiada kolejne czasowe przerwy w dostawie energii elektrycznej. 21 marca prądu nie będzie na niektórych ulicach w Konstancinie-Jeziornie. Natomiast 24 marca przerw w dostawie prądu mogą się spodziewać mieszkańcy Słomczyna. Tradycyjnie ma to związek z pracami modernizacyjnymi
 • Plakat promujący akcje krwiodawstwa w Konstancinie-Jeziornie w 2023 r.
  21.03.2023

  Zbiórka krwi przed Urządem Miasta i Gminy

  30 marca Klub Honorowych Dawców Krwi Legion oddział w Konstancinie-Jeziornie organizuje kolejną zbiórkę krwi. Zapraszamy przed Urząd Miasta i Gminy (ul. Piaseczyńska 77) w godz. 9.00–13.00. Na dawców będą czekały słodkości z Piekarni Wanda i Beza Cafe oraz gminne gadżety promocyjne. 
 • Szkolna klasa, w ławkach siedzą dzieci. Na górze tekst: Rekrutacja do gminnych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2023/2024 od 27 lutego do 28 marca 2023 r.
  20.03.2023

  Kończy się rekrutacja do gminnych przedszkoli i szkół…

  Przypominamy! Do poniedziałku (28 marca) trwa rekrutacja do gminnych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2023/2024. Rodzicom na złożenie dokumentów zostało już niewiele czasu. Na dzieci czekają nowoczesne i dobrze wyposażone placówki.
 • Dwóch strażaków ubranych w stroje bojowe dogasza pożar traw i łąk.
  20.03.2023

  Stop pożarom traw! Nie wypalaj, nie zabijaj!

  Przyszła astronomiczna wiosna. Wraz z nią powraca temat wypalania traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Przypominamy – to nielegalny proceder, a przede wszystkim szkodliwy dla środowiska oraz niebezpieczny dla ludzi i zwierząt.