Aktualności | Konstancin-Jeziorna

Aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.
  18.05.2024

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.
  17.05.2024

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
 • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.
  17.05.2024

  Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

  Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhen i druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.
 • Żarówka na szarym tle.
  17.05.2024

  PGE Dystrybucja zapowiada planowane wyłączenia prądu

  PGE Dystrybucja informuje o przerwach w dostawie energii elektrycznej. W najbliższy poniedziałek i wtorek (20–21 maja) prądu nie będzie na niektórych posesjach w Bielawie oraz w Konstancinie-Jeziornie. Ma to związek z planowanymi pracami modernizacyjnymi sieci.
 • Dużą willa, z jasną elewacją, podświetlona od dołu zielonym światłem
  16.05.2024

  Zapraszamy na konstancińską Noc Muzeów 2024

  To jedyna taka noc w roku. Już w sobotę (18 maja) na mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna oraz turystów czeka niezapomniana podróż przez historię, sztukę i kulturę. Swoje drzwi dla odwiedzających otworzą m.in. Konstanciński Dom Kultury, Muzeum Wycinanki, Villa la Fleur i Muzeum Papiernictwa.
 • Liście na , których widać przymrozek
  16.05.2024

  Przymrozki – rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie strat

  Producenci rolni, którzy ponieśli szkody w uprawach rolnych spowodowane wiosennymi przymrozkami, mogą wnioskować o ich oszacowanie. Wypełniony dokument należy złożyć do 10 czerwca br. w kancelarii konstancińskiego magistratu.
 • Prostokątny budynek z czerwonej cegły Urządu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna
  16.05.2024

  Konstanciński urząd czynny w najbliższą sobotę 18 maja

  W najbliższą sobotę (18 maja) Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna będzie otwarty dla mieszkańców. Tego dnia magistrat będzie czynny od godz. 8.00 do godz. 16.00. Zapraszamy.
 • Grupa osób siedzi przy stole w sali posiedzeń.
  15.05.2024

  Inwestycja na terenie dawnej Fabryki Papieru – uwagi do 17 maja

  We wtorek (14 maja) w konstancińskim magistracie odbyło się spotkanie poświęcone inwestycji, którą przy ul. Mirkowskiej, planuje Arche S.A. Jego uczestnicy mogli wyrazić swoją opinię na temat zaprezentowanych projektów, zadać pytania oraz zgłosić uwagi. Te będą przyjmowane jeszcze do 17 maja.
 • Oblicza Niepodległości – wyjątkowa wystawa w Parku Zdrojowym
  15.05.2024

  Można już oglądać wystawę „Oblicza Niepodległości”

  Takiej wystawy w Konstancinie-Jeziornie jeszcze nie było. Instalacja przestrzenna „Oblicza Niepodległości”, która stanęła w Parku Zdrojowym, jest już dostępna dla zwiedzających. Ekspozycję można oglądać do końca czerwca br. W wybrane dni towarzyszyć jej będą pikniki i spotkania historyczne.
 • Plakat promujący Dzień Strażaka
  15.05.2024

  Już 26 maja Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Cieciszew

  Parada strażacka z orkiestrami dętymi i mażoretkami, koncert w amfiteatrze, spektakl dla dzieci, piknik rodzinny z licznymi atrakcjami oraz kiermasz – tak gmina Konstancin-Jeziorna będzie świętować Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Cieciszew. Zapraszamy już 26 maja do Parku Zdrojowego.
 • Kobieta oddaje krew
  15.05.2024

  To już trzecia w tym roku akcja krwiodawstwa

  Klub Honorowych Dawców Krwi Legion oddział w Konstancinie-Jeziornie zachęca do udziału w organizowanych przez siebie akcjach krwiodawstwa. Tym drogocennym lekiem, ratującym zdrowie i życie chorych, będzie można się podzielić w najbliższy piątek (17 maja) w godz. 9.00–13.00.
 • Grupa osób siedzi przy stole w sali posiedzeń
  14.05.2024

  Rada wybrała składy osobowe stałych i doraźnej komisji

  We wtorek (14 maja) odbyła się 2. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna dziewiątej kadencji. Radni na posiedzeniu nadzwyczajnym wybrali składy stałych i doraźnej komisji oraz podjęli uchwałę w sprawie wynagrodzenia burmistrza gminy. Kolejna sesja planowana jest na 25 czerwca.
 • Grupa dzieci w wielkiej sali
  14.05.2024

  W Konstancinie-Jeziornie goszczą uczniowie z Hranic

  We wtorek (14 maja) Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, gościł w ratuszu grupę uczniów, wraz z opiekunami, z miasta partnerskiego Hranice. Wizyta Czechów to efekt międzynarodowej wymiany młodzieży, którą od lat prowadzi Szkoła Podstawowa nr 3.
 • z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2022, Ty decydujewsz!
  14.05.2024

  Burmistrz zwiększył budżet partycypacyjny o 400 tys. zł

  Burmistrz Michał Wiśniewski zwiększył kwotę na realizację obywatelskich projektów. W tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna do dyspozycji mieszkańców będzie aż 800 tys. zł. To dwukrotnie więcej niż w latach ubiegłych. Nabór wniosków rusza już 22 maja br.
 • Dziewczynka pisze egzamin
  14.05.2024

  Startuje egzamin ósmoklasisty – trzymamy kciuki

  179 uczniów ze szkół podstawowych z gminy Konstancin-Jeziorna przystępuje do egzaminu ósmoklasisty. We wtorek (14 maja) zmierzą się z językiem polskim. W kolejnych dniach na młodzież czeka jeszcze sprawdzian z matematyki i języka obcego. Za wszystkich piszących trzymamy kciuki.
 • Grafika, kolaż zdjęć wiosennych.
  13.05.2024

  Rozstrzygnięcie konkursu „Wiosna w obiektywie”

  Znamy wyniki konkursu fotograficznego „Wiosna w obiektywie”. W naszej zabawie nie ma wygranych i przegranych – upominki otrzymują wszyscy jej uczestnicy. Dziękujemy za udział i zachęcamy do obejrzenia galerii nagrodzonych zdjęć.
 • Biuro, siedzi przy nim osoba na wózku inwalidzkim.
  13.05.2024

  Aktywizacja osób bezrobotnych z niepełnosprawnościami

  Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie prowadzi nabór do projektów aktywizujących osoby z niepełnosprawnościami. Ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przewidziano m.in. szkolenia, staże oraz dotacje na założenie działalności gospodarczej.
 • Żarówka na szarym tle.
  13.05.2024

  PGE Dystrybucja zapowiada planowane wyłączenia prądu

  PGE Dystrybucja informuje o przerwie w dostawie energii elektrycznej. W najbliższy piątek (17 maja) w godz. 9.00–13.00 prądu nie będzie na niektórych posesjach przy ul. Kazimierza Pułaskiego. Ma to związek z planowanymi pracami modernizacyjnymi sieci.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej błękitny napis burze. W tle fragment oszronionych liści.
  12.05.2024

  Meteo alert pierwszego stopnia: Przymrozki

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami. Temperatura spadnie do około 1 st. C, a przy gruncie do -3 st. C. Alert obowiązuje od godz. 23.00 w niedzielę (12 maja) do godz. 6.30 w poniedziałek (13 maja).
 • Grupa osób siedzi przy stołach w sali posiedzeń.
  10.05.2024

  We wtorek 2. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

  W najbliższy wtorek (14 maja) odbędzie się 2. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Radni na posiedzeniu nadzwyczajnym m.in. wybiorą składy stałych i doraźnej komisji oraz ustalą wynagrodzenie burmistrza gminy. Obrady rozpoczną się tradycyjnie o godz. 10.00 i będą transmitowane w internecie.