Zielone aktualności | Konstancin-Jeziorna

Zielone aktualności

 • Dzień otwarty punktu programu „Czyste Powietrze”
  Gmina Konstancin-Jeziorna organizuje dzień otwarty punktu konsultacyjnego programu „Czyste Powietrze”. Zapraszamy mieszkańców we wtorek (28 września) do Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77. W godz. 14.00–18.00 będzie można uzyskać pomoc…
  Grafika. Niebieskie tło na nim białe napisy informujące o dniu otwartym programu „ Czyste Powietrze”. Szczegółowe informacje powielone są w artykule.
 • Powstaje audyt krajobrazowy Mazowsza! Wypełnij ankietę
  Samorząd Województwa Mazowieckiego rozpoczął prace nad audytem krajobrazowym. To ważny dokument dotyczący m.in. regionalnego dziedzictwa. W jego opracowaniu niezbędna jest pomoc mieszkańców. Wiele nie trzeba robić. Wystarczy wypełnić ankietę.
  Dłoń z długopisem, którym wypełniane są pola ankiety.
 • Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest
  Od połowy września w gminie Konstancin-Jeziorna będzie prowadzona inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest. Na zlecenie magistratu wykona ją firma HPC Polgeol z Warszawy. Jej przedstawiciele osobiście odwiedzą mieszkańców oraz firmy działające na…
  Na działce pokrytej zieloną trawą stoi dom z szarą elewacją. Z przodu są dwa okna, na dachu azbest. Dom jest ogrodzony niskim brązowym drewnianym płotem. W tle niebieskie niebo.
 • Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w gminie
  W przyszłym tygodniu (od 23 do 27 sierpnia) w gminie Konstancin-Jeziorna odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Przed posesję, w wyznaczonym dla danego sektora dniu, będzie można wystawić m.in.: meble, sprzęt elektryczny i elektroniczny…
  Na chodniku przed żółtym budynkiem stoją stare meble ustawione obok siebie w rzędzie, ciemna szafa ustawiona poziomo, na szafie stoi mała szafka oraz półka z wieszakami, obok stoją trzy jasne szafki kuchenne.
 • Bądź eko i przyłącz nieruchomość do gminnej kanalizacji
  Jeśli w pobliżu Twojej nieruchomości jest gminna sieć kanalizacyjna, przyłącz się do niej. To nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim korzyść dla środowiska. W ten prosty sposób podnosisz także komfort swojego życia i oszczędzasz pieniądze.
  Rury kanalizacyjne (plastikowe), które są położone w tunelu wykopany w ziemi.
 • Masz szambo? Musisz to zgłosić do Urzędu Miasta i Gminy
  Do 30 listopada 2021 r. właściciele nieruchomości na terenie gminy Konstancin-Jeziorna, którzy posiadają na swojej działce szambo, mają czas na zgłoszenie tego faktu w Urzędzie Miasta i Gminy. To ustawowy obowiązek.   
  Żeliwna pokrywa od szamba. Wokół niej są rozsypane kamyki.