Świetlice środowiskowe | Konstancin-Jeziorna

Świetlice środowiskowe

W gminie Konstancin-Jeziorna funkcjonują dwie placówki wparcia dziennego prowadzone przez Urząd Miasta i Gminy. Świetlice środowiskowe mieszczą się przy ul. Anny Walentynowicz 24 i przy ul. Sobieskiego 13 (willa Gryf). Zapewniają one dzieciom opiekę i wychowanie, pomoc w nauce, posiłek oraz organizację czasu wolnego.

Świetlica środowiskowa przy ul. Anny Walentynowicz 24

Świetlica mieści się na osiedlu Mirków w Konstancinie-Jeziornie. Mogą z niej korzystać dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. Do ich dyspozycji są m.in.: sala zabaw wyposażona w nowoczesny sprzęt audio i wideo, gry planszowe i stacjonarne, pracownia komputerowa, pokój do nauki, a także kuchnia, w której są przygotowywane drobne posiłki. Opiekę nad podopiecznymi świetlicy sprawują doświadczeni pedagodzy. Oprócz organizowania im wolnego czasu, nauczyciele pomagają m.in. w odrabianiu lekcji i w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego.

Świetlica środowiskowa przy ul. Sobieskiego 13

Świetlica mieści się na osiedlu Grapa w Konstancinie-Jeziornie w zabytkowej willi Gryf. Tutaj dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat mogą odrabiać lekcje, uczestniczyć w zajęciach z plastyki lub rytmiki, rozegrać partię ping-ponga czy w bilard. Jest także telewizor z konsolą Xbox. Wszystko pod czujnym okiem wychowawczyń, które służą pomocą w nauce, rozmową czy poradą.