Profilaktyka przez teatr – zapraszamy na bezpłatny spektakl | Konstancin-Jeziorna

Profilaktyka przez teatr – zapraszamy na bezpłatny spektakl

06-10-2022

Spektakle teatralne to nie tylko świetna zabawa, ale także profilaktyka. Zapraszamy w środę (12 października) na przedstawienie pt. „Działka". Początek o godz. 19.00 w sali widowiskowej Konstancińskiego Domu Kultury. Wstęp bezpłatny, ale obowiązują wejściówki.

Konstanciński Dom Kultury od lat angażuje się w edukację kulturalną oraz proponuje różne alternatywne formy spędzania wolnego czasu, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Tym razem wspólnie z Gminą Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Kazimierzem Jańczukiem, burmistrzem gminy Konstancina-Jeziorny, zaprasza w środę (12 października) na bezpłatny spektakl teatralny pt. „Działka" w reżyserii Barbary Wiśniewskiej. W rolach głównych wystąpią Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak. Początek o godz. 19.00 w sali widowiskowej Konstancińskiego Domu Kultury (ul. Mostowa 15). Obowiązują wejściówki – do odbioru w recepcji od 10 października od godz. 12.00.

O spektaklu

Przedstawienie w trzech aktach pt. „Działka" pokazuje w niezwykle realny sposób jaki wpływ na funkcjonowanie rodziny ma przygoda z narkotykami jednego z jej członków. Spektakl przedstawia problem pogłębiającego się uzależnienia nastolatka poprzez relacje z jego najbliższymi. Rodzice żyją w przeświadczeniu, że „przecież ma wszystko, czego chce młody człowiek: nie kontrolujemy go, dajemy mu mnóstwo wolności..." i w imię źle rozumianej miłości nie zauważają problemu. A koledzy wolą nie widzieć, co się dzieje. Czy w takich warunkach rodzina da radę przetrwać? – twórcy sztuki zadają to pytanie widzom, jednocześnie próbując wraz z nimi znaleźć na nie odpowiedź. Po spektaklu przewidziana jest dyskusja. Zapraszamy serdecznie.

Autor
Grzegorz Traczyk, Konstanciński Dom Kultury

Najnowsze aktualności

 • Cztery kobiety i jeden mężczyzna ćwiczą na karimatach w sali gimnastycznej.

  Coraz mniej czasu na złożenie ofert w konkursie dla NGO

  Organizacje pozarządowe i uprawnione podmioty mają coraz mniej czasu na złożenie swoich ofert w ogłoszonym przez gminę Konstancin-Jeziorna konkursie na realizacje zadań publicznych. Nabór prowadzony jest do 17 lutego (do godz. 13.00), a łączna pula środków do podziału to 131,7 tys. zł.
 • Bydynek, przed nim stoi zaparkowany samochód policyjny.

  Nowe godziny otwarcia Komisariatu Policji

  Zostały zmienione godziny pracy Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie. Od czwartku (10 lutego) czynny będzie w godz. 8.00–20.00. Po godz. 20.00 do dyspozycji mieszkańców pozostaje całodobowy numer telefonu 22 754 00 71.