Zakończenie robót drogowych, L16 wraca na starą trasę | Konstancin-Jeziorna

Zakończenie robót drogowych, L16 wraca na starą trasę

25-11-2022

Remont drogi powiatowej i budowa kanalizacji w Okrzeszynie zakończone. Od najbliższego poniedziałku (28 listopada) autobusy linii L16 wrócą na swoją podstawową trasę. Wprowadzony zostanie także nowy rozkład jazdy.

 

W związku z zakończeniem budowy kanalizacji w Okrzeszynie oraz przebudowy drogi powiatowej nr 2802W od najbliższego poniedziałku (28 listopada) Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie wprowadza na stałe podstawową trasę linii L16:

 • w kierunku krańca Czarnów – Kępa Okrzewska-Cmentarz – droga lokalna przez Kępę Okrzewską – droga lokalna przez Okrzeszyn – Bielawa: Okrzewska – Wspólna – … – Czarnów.
 • trasa w kierunku krańca Kępa Okrzewska-Cmentarz nie ulega zmianie.

Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanku Okrzewska II 02 oraz zmianie ulegnie lokalizacja przystanków:

 • Wilanówka 01 – zlokalizowany na drodze lokalnej, za skrzyżowaniem w Okrzeszynie w kierunku Kępy Okrzewskiej (przystanek „na żądanie” dla linii 264 w kierunku krańca Kępa Okrzewska-Cmentarz).
   
 • Wilanówka 02 – zlokalizowany na drodze lokalnej, za skrzyżowaniem w Okrzeszynie w kierunku ul. Wiechy w Warszawie (przystanek „na żądanie” dla linii 264 w kierunku krańca Wilanów).

Uruchomiony zostanie także przystanek Wilanówka 04. Będzie on zlokalizowany na drodze lokalnej, za skrzyżowaniem w Okrzeszynie w kierunku Bielawy (przystanek „na żądanie” dla linii L16 w kierunku krańca Czarnów). Zlikwidowane zostaną również przystanki tymczasowe: Kępa Oborska I 52 i Okrzeszyn II 52. Ponadto od poniedziałku dla linii L16 będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy.

Bieżące komunikaty i aktualne rozkłady jazdy dostępne są na stronie: www.wtp.waw.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • fot. UMiG Piaseczno, Maciej Wesołowski

  Koncepcja budowy ul. Działkowej – konsultacje projektowe

  Urząd Miasta i Gminy Piaseczno prowadzi konsultacje społeczne dotyczące koncepcji zagospodarowania pasa drogowego ul. Działkowej w Kierszku i Józefosławiu. Do 11 czerwca można składać wnioski i uwagi do przedstawionego projektu.
 • Atary czerwony samochód na ulicy. Na chodniku stoją ludzie.

  Dni Konstancina w stylu belle époque – parada, piknik i…

  To będzie weekend pełen wrażeń. 3 i 4 czerwca zapraszamy na Dni Konstancina. W tym roku świętujemy w stylu belle époque. W programie mnóstwo atrakcji, w tym m.in. koncerty, wystawy, spacery, warsztaty, turnieje czy parada i piknik retro.