Zakończenie robót drogowych, L16 wraca na starą trasę | Konstancin-Jeziorna

Zakończenie robót drogowych, L16 wraca na starą trasę

25-11-2022

Remont drogi powiatowej i budowa kanalizacji w Okrzeszynie zakończone. Od najbliższego poniedziałku (28 listopada) autobusy linii L16 wrócą na swoją podstawową trasę. Wprowadzony zostanie także nowy rozkład jazdy.

 

W związku z zakończeniem budowy kanalizacji w Okrzeszynie oraz przebudowy drogi powiatowej nr 2802W od najbliższego poniedziałku (28 listopada) Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie wprowadza na stałe podstawową trasę linii L16:

 • w kierunku krańca Czarnów – Kępa Okrzewska-Cmentarz – droga lokalna przez Kępę Okrzewską – droga lokalna przez Okrzeszyn – Bielawa: Okrzewska – Wspólna – … – Czarnów.
 • trasa w kierunku krańca Kępa Okrzewska-Cmentarz nie ulega zmianie.

Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanku Okrzewska II 02 oraz zmianie ulegnie lokalizacja przystanków:

 • Wilanówka 01 – zlokalizowany na drodze lokalnej, za skrzyżowaniem w Okrzeszynie w kierunku Kępy Okrzewskiej (przystanek „na żądanie” dla linii 264 w kierunku krańca Kępa Okrzewska-Cmentarz).
   
 • Wilanówka 02 – zlokalizowany na drodze lokalnej, za skrzyżowaniem w Okrzeszynie w kierunku ul. Wiechy w Warszawie (przystanek „na żądanie” dla linii 264 w kierunku krańca Wilanów).

Uruchomiony zostanie także przystanek Wilanówka 04. Będzie on zlokalizowany na drodze lokalnej, za skrzyżowaniem w Okrzeszynie w kierunku Bielawy (przystanek „na żądanie” dla linii L16 w kierunku krańca Czarnów). Zlikwidowane zostaną również przystanki tymczasowe: Kępa Oborska I 52 i Okrzeszyn II 52. Ponadto od poniedziałku dla linii L16 będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy.

Bieżące komunikaty i aktualne rozkłady jazdy dostępne są na stronie: www.wtp.waw.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Cztery kobiety i jeden mężczyzna ćwiczą na karimatach w sali gimnastycznej.

  Coraz mniej czasu na złożenie ofert w konkursie dla NGO

  Organizacje pozarządowe i uprawnione podmioty mają coraz mniej czasu na złożenie swoich ofert w ogłoszonym przez gminę Konstancin-Jeziorna konkursie na realizacje zadań publicznych. Nabór prowadzony jest do 17 lutego (do godz. 13.00), a łączna pula środków do podziału to 131,7 tys. zł.
 • Bydynek, przed nim stoi zaparkowany samochód policyjny.

  Nowe godziny otwarcia Komisariatu Policji

  Zostały zmienione godziny pracy Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie. Od czwartku (10 lutego) czynny będzie w godz. 8.00–20.00. Po godz. 20.00 do dyspozycji mieszkańców pozostaje całodobowy numer telefonu 22 754 00 71.