,,Meritum” Aleksandry Mazurkiewicz | Konstancin-Jeziorna

,,Meritum” Aleksandry Mazurkiewicz

Data wydarzenia
Godzina
17.00
Miejsce
KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
Wstęp
bezpłatny

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wystawę rzeźb ,,Meritum” Aleksandry Mazurkiewicz. Spotkanie z formą rzeźby to jak spotkanie z człowiekiem. Nie tylko tym sportretowanym, ale też z twórcą, który przefiltrowuje przez siebie świat. 

To spotkanie z wrażliwością, radością tworzenia, ale też czasem z trudem poszukiwania i walki z materią. Artysta jest czuły na otaczający go świat, a twórczość jest nie tylko znakiem czasu, ale też utrwaleniem siebie. To wszystko kryje w sobie forma rzeźby, która zaprasza nas do spotkania… W odniesieniu do sztuk pięknych sięgnąć do meritum znaczy tyle, co dotrzeć do prawdy, dotknąć najważniejszego fundamentu.

Artystka studiowała na Wydziale Rzeźby w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracę dyplomową obroniła z wyróżnieniem. Po ukończeniu studiów pozostała w macierzystej uczelni, gdzie pracuje na stanowisku adiunkta w pracowni medalierstwa. Od 2022 roku jest również zatrudniona na Uniwersytecie w Siedlcach jako wykładowca w Pracowni Sztuki na Wydziale Nauk Humanistycznych. Jej prace prezentowane były w wielu wystawach w kraju i za granicą m.in.: Belgii, Kanadzie, Bułgarii, Japonii, Hiszpanii, Włoszech oraz wielokrotnie w Wielkiej Brytanii. Mieszka i tworzy w Warszawie.

 

Wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10.00–18.00  

plakat rwystawy

Najbliższe wydarzenia

 • 16.07.2024
  Zumba w Parku Zdrojowym
  Godzina:
  16.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: polana, KDK, ul. Mostowa 15
 • 18.07.2024
  Zdrowy kręgosłup w Parku Zdrojowym
  Godzina:
  16.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: polana, KDK, ul. Mostowa 15
 • 20.07.2024
  Potańcówka na Mostowej
  Godzina:
  19.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: altana, KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 21.07.2024
  ,,Meritum” Aleksandry Mazurkiewicz
  Godzina:
  17.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15