Spotkanie: Imieniny Konstancji: wykład historyczny | Konstancin-Jeziorna

Spotkanie: Imieniny Konstancji: wykład historyczny

Data wydarzenia
Godzina
17.00
Miejsce
KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
Wstęp
wolny

Konstanciński Dom Kultury (ul. Mostowa 15) zaprasza w niedzielę (18 lutego) o godz. 17.00 na spotkanie z dr. hab. Ryszardem Nowickim poświęcone listom Włodzimierza hr. Skórzewskiego do swojej matki Konstancji. Wstęp wolny.

W najbliższy weekend (17 i 18 lutego) zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury na huczne obchody imienin hr. Konstancji Skórzewskiej z Potulickich, matki założyciela Konstancina hr. Witolda Skórzewskiego. W programie wiele atrakcji, m.in. warsztaty, spotkania i koncert. I tak w niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się wykład historyczny „Przede wszystkim przesyłam Kochanej Mameczce serdeczne życzenia na Imieniny…”

Włodzimierz Skórzewski, starszy brat Witolda Skórzewskiego, pod koniec dziewiętnastego wieku, wyruszył w podróż dookoła świata. Z odległych zakątków globu przesyłał do matki, Konstancji Skórzewskiej, listy. Informował w nich o swoich przeżyciach, trudach wędrówki, czyhających niebezpieczeństwach, poznanych osobistościach – wśród których byli indyjscy maharadżowie. Zafascynowany odmienną kulturą materialną i duchową Indii nie zapomniał o imieninach Kochanej Mameczki, której przesłał korespondencyjnie okolicznościowe powinszowania. Włodzimierz Skórzewski, jako podróżnik, jest osobą całkowicie nieznaną. Odnalezione rękopiśmienne listy, których fragmenty po raz pierwszy zostaną publicznie zaprezentowane, dostarczają licznych dowodów wyjątkowej miłości syna do matki. 

 

 

 

 

Zdjęcie. Dwóch starczych panów w pomarańczowych strojach siedzi na podłodze.

Najbliższe wydarzenia

 • 14.07.2024
  Muzyczna altana: Wojtek Ezzat
  Godzina:
  17.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: altana, KDK Hugonówka ul. Mostowa 15
 • 21.07.2024
  ,,Meritum” Aleksandry Mazurkiewicz
  Godzina:
  17.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15