6 marca protest rolników, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu | Konstancin-Jeziorna

6 marca protest rolników, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu

05-03-2024

W środę (6 marca) w Warszawie planowany jest strajk generalny rolników. Tym razem protestujący chcą wjechać do stolicy traktorami. Zarząd Transportu Miejskiego, w związku z zapowiadaną blokadą dróg, informuje o możliwych utrudnieniach w utrzymaniu połączeń autobusowych w strefie gmin podwarszawskich.

Nie ustają protesty rolników, którzy sprzeciwiają się unijnym regulacjom związanym z wprowadzeniem tzw. Zielonego Ładu oraz importowi produktów rolnych z Ukrainy. Na najbliższą środę (6 marca) planowany jest kolejny duży strajk w Warszawie.

Blokada dróg

Media podają, że w strajku generalnym może uczestniczyć nawet 150 tys. osób, w tym m.in. przewoźnicy, górnicy, leśnicy i pszczelarze. Protest ma się rozpocząć przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (Aleje Ujazdowskie 1/3) o godz. 11.00. Potem zgromadzenie przemaszeruje przed Sejm RP (ul. Wiejska). Rolnicy chcą wjechać do Warszawy traktorami, co może spowodować blokadę dróg dojazdowych do stolicy, od strony m.in. Konstancina-Jeziorny, oraz bezpośrednio do centrum miasta. W związku z zapowiedziami protestujących Zarząd Transportu Miejskiego informuje o możliwości wystąpienia utrudnień w utrzymaniu połączeń autobusowych w strefie gmin podwarszawskich.

Śledź komunikaty

Bieżące komunikaty dotyczące ewentualnych zmian w układzie komunikacyjnym Warszawskiego Transportu Publicznego będą udostępniane na stronach internetowych: www.wtp.waw.plinfoulice.um.warszawa.pl oraz w mediach społecznościowych, gdzie w godz. 11.00–15.00 będzie prowadzona relacja na żywo. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa oraz w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Grafika promująca Męską Niedzielę

    Konstancin-Jeziorna na niebiesko – Męska Niedziela już 23…

    Bezpłatne badania – USG jąder i poziomu PSA, konsultacje ze specjalistami, wykłady oraz strefy fitness i relaksu – to część atrakcji, które czekają na uczestników Męskiej Niedzieli organizowanej w ramach akcji Movember – Niebieski Listopad. Już 23 listopada zapraszamy do Urzędu Miasta i Gminy.
  • Żeliwna pokrywa od szamba. Wokół niej są rozsypane kamyki.

    Szamba i przydomowe oczyszczalnie ścieków pod kontrolą

    W gminie Konstancin-Jeziorna niebawem rozpoczną się kolejne kontrole szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Sprawdzane będą umowy z przedsiębiorcą odbierającym nieczystości oraz dowody potwierdzające uiszczanie opłat za wywóz szamba lub osadów ściekowych z ostatnich 12 miesięcy.