Chodnik już gotowy, kanalizacja w przygotowaniu | Konstancin-Jeziorna

Chodnik już gotowy, kanalizacja w przygotowaniu

03-07-2025
ul. Wierzbowa

Trwa modernizacja i rozbudowa infrastruktury miejskiej. Ulica Wierzbowa zyskała nowy chodnik, a na ul. Przejazd powstanie kanalizacja – gmina Konstancin-Jeziorna wyłoniła właśnie wykonawcę tej inwestycji. To kolejne działania, które poprawią komfort życia mieszkańców.

Gmina Konstancin-Jeziorna kontynuuje tegoroczne inwestycje w infrastrukturę miejską. Priorytetem jest zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, a także poprawa estetyki przestrzeni publicznej. W ostatnich dniach zakończono modernizację chodnika na ul. Wierzbowej, a także rozstrzygnięto przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Przejazd.

Chodnik gotowy

Dotychczasowa, zniszczona nawierzchnia chodnika na ul. Wierzbowej – z betonowych płyt – została zastąpiona nową kostką brukową. Inwestycja objęła około 200-metrowy odcinek – od ul. Warszawskiej do ul. Skolimowskiej. Prace obejmowały również wymianę krawężników oraz wykonanie nowej podbudowy. Modernizację na zlecenie gminy przeprowadziła firma Usługi Brukarskie i Drogowe Patryk Błaszczak. To kolejny krok w kierunku poprawy komfortu i bezpieczeństwa pieszych oraz kierowców – w ubiegłym roku wykonano tam także nową nawierzchnię asfaltową.

Wykonawca wyłoniony

30 czerwca br. rozstrzygnięto natomiast przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Przejazd. Wykonawcą inwestycji została firma IBF Sławomir Dymowski, która złożyła najkorzystniejszą ofertę i zrealizuje zadanie za kwotę 532 980 zł. Zgodnie z projektem powstanie 126-metrowy odcinek grawitacyjnej sieci kanalizacyjnej z przyłączami do posesji oraz niezbędnymi elementami technicznymi, takimi jak studnie czy trójniki sieciowe. Po zakończeniu prac firma przywróci nawierzchnię drogi do pierwotnego stanu. Zakończenie robót budowlanych planowane jest do 20 października br., a zakończenie całej inwestycji, łącznie z odbiorami technicznymi – do 8 grudnia br.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • bosiko

    Decyzja w środę, przetarg w czwartek – przebudowa boiska…

    Decyzja w środę, przetarg w czwartek – boisko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie wkrótce zamieni się w bezpieczną przestrzeń dla dzieci. Oferty na jego przebudowę można składać do 17 października. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.
  • Woda płynąca z kranu, na krawędzi umywalki stoi butelka z kwiatem oraz pojemnik na mydło w płynie.

    Czyszczenie sieci wodociągowej w czterech sołectwach

    W dniach 6–10 i 13–14 października woda w Słomczynie, Kawęczynie, Turowicach i Dębówce może być mętna i o zmienionej barwie. Związane jest to z czyszczeniem sieci wodociągowej, które w tych miejscowościach planuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie.