Dzień Strażnika Miejskiego: Dziękujemy za służbę i oddanie | Konstancin-Jeziorna

Dzień Strażnika Miejskiego: Dziękujemy za służbę i oddanie

29-08-2025

Na co dzień służą mieszkańcom – czuwają nad bezpieczeństwem, porządkiem i ładem w gminie. Mowa o strażnikach miejskich, którzy w piątek (29 sierpnia) obchodzą swoje święto. Z tej okazji burmistrz Michał Wiśniewski dziękuje konstancińskim funkcjonariuszom za ich służbę i oddanie.

Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie już od 35 lat czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców. Formacja została powołana do życia 16 listopada 1990 r. decyzją Rady Miejskiej. Wykonanie uchwały powierzono wówczas Józefowi Hlebowiczowi, ówczesnemu burmistrzowi miasta i gminy.

Dzień Strażnika

Obecnie w jednostce służy 14 funkcjonariuszy oraz 5 pracowników cywilnych, którzy obsługują system monitoringu miejskiego. Od 2015 r. komendantem Straży Miejskiej jest Stanisław Grudzień. Na co dzień strażnicy dbają o porządek, bezpieczeństwo i czystość w gminie. W piątek (29 sierpnia) obchodzą swoje święto – Dzień Strażnika Miejskiego.

Życzenia od władz

Z tej okazji burmistrz Michał Wiśniewski kieruje do konstancińskich funkcjonariuszek i funkcjonariuszy słowa uznania oraz życzenia:

„Składam serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności i satysfakcji z pełnionej służby. Dziękuję za codzienny trud, odpowiedzialność i zaangażowanie w dbanie o bezpieczeństwo, ład i porządek w gminie Konstancin-Jeziorna. Wasza praca wymaga odwagi, cierpliwości i empatii – i właśnie dzięki tym wartościom możemy czuć się bezpieczniej każdego dnia. 

Niech służba na rzecz mieszkańców przynosi Wam dumę i uznanie, a każdy dzień poczucie spełnienia oraz życzliwość ludzi, którym pomagacie”.

Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Michał Wiśniewski

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika promująca spotkanie online.

    Zapraszamy na kolejny Facebook Live Czat z burmistrzem – 17…

    Przypominamy! W poniedziałek (17 listopada) w godz. 18.00–19.00 mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna będą mogli wziąć udział w kolejnym internetowym czacie z burmistrzem Michałem Wiśniewskim. Podczas spotkania online włodarz odpowie na pytania internautów oraz opowie o projekcie budżetu gminy na
  • kompostownik

    Trwają kontrole kompostowników w gminie Konstancin-Jeziorna

    W gminie trwają kontrole przydomowych kompostowników. Urzędnicy sprawdzają, czy mieszkańcy korzystający z ulgi rzeczywiście kompostują bioodpady. W przypadku nieprawidłowości właściciel otrzymuje ostrzeżenie, a jeśli sytuacja się nie poprawi, ulga może zostać cofnięta na pół roku.