Kolejne ograniczenia w nocnym oświetleniu ulic | Konstancin-Jeziorna

Kolejne ograniczenia w nocnym oświetleniu ulic

02-12-2022
fot. Pixabay

Ulica Przesmyckiego, aleja 1000-lecia Państwa Polskiego i ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż rzeki Jeziorki – to kolejne lokalizacje, w których latarnie nocami świecą krócej lub tylko częściowo. Wszystko w związku z trudną sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz nową ustawą, która zobowiązuje samorządy do oszczędzania prądu. 

W czwartek (1 grudnia) weszły w życie przepisy ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej, która zobowiązuje gminy i jej jednostki do zmniejszenia całkowitego zużycia prądu o 10 proc. Obowiązek ten obejmuje okres od 1 grudnia br. do 31 grudnia 2023 r.

Trudna sytuacja na rynku energii elektrycznej wymusza kontynuację wdrożonych przez konstanciński samorząd rozwiązań oszczędnościowych i wprowadzenie w kolejnych lokalizacjach czasowego ograniczenia oświetlenia miejskich ulic. Oto szczegóły nowych zmian:

  • ul. Przesmyckiego – wyłączenie co drugiej latarni oświetlenia drogowego;
  • al. 1000-lecia Państwa Polskiego – całkowite wyłączenie oświetlenia (latarni parkowych) po północnej stronie alei;
  • ciąg pieszo-rowerowy na wale wzdłuż Jeziorki – wyłączenie oświetlenia o godz. 22.00.

O kolejnych ograniczeniach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • bosiko

    Decyzja w środę, przetarg w czwartek – przebudowa boiska…

    Decyzja w środę, przetarg w czwartek – boisko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie wkrótce zamieni się w bezpieczną przestrzeń dla dzieci. Oferty na jego przebudowę można składać do 17 października. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.
  • Woda płynąca z kranu, na krawędzi umywalki stoi butelka z kwiatem oraz pojemnik na mydło w płynie.

    Czyszczenie sieci wodociągowej w czterech sołectwach

    W dniach 6–10 i 13–14 października woda w Słomczynie, Kawęczynie, Turowicach i Dębówce może być mętna i o zmienionej barwie. Związane jest to z czyszczeniem sieci wodociągowej, które w tych miejscowościach planuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie.