Nowa skarbnik gminy Konstancin-Jeziorna rozpoczęła pracę | Konstancin-Jeziorna

Nowa skarbnik gminy Konstancin-Jeziorna rozpoczęła pracę

05-10-2021

Konstancin-Jeziorna ma nowego skarbnika. 1 października stanowisko to objęła Marta Niedzielska. Zgodę na zmianę strażnika gminnego budżetu wydali, na wniosek burmistrza Kazimierza Jańczuka, radni miejscy podczas wrześniowej sesji.

Rada Miejska Konstancin-Jeziorna nowego skarbnika gminy powołała 8 września, a zrobiła to na wniosek burmistrza Kazimierza Jańczuka. Kandydaturę Marty Niedzielskiej poparło piętnastu rajców, jedna osoba była przeciwna, a dwie wstrzymały się od głosu. Zajęła ona miejsce dotychczasowego skarbnika gminy, który z uwagi na utratę zaufania pracodawcy został odwołany ze stanowiska. W miniony piątek (1 października) rozpoczęła pracę w konstancińskim magistracie. 

Doświadczenie zawodowe

Marta Niedzielska ukończyła studia wyższe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto jest absolwentką stacjonarnego kursu dla głównych księgowych organizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Posiada również certyfikat nr 10211/2005 wydany przez ministra finansów, który uprawnia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, a także uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Nowa skarbnik gminy Konstancin-Jeziorna może pochwalić się ponad dwudziestoletnim stażem pracy. W swojej karierze zawodowej była m.in. główną księgową w Mazowieckim Centrum Zdrowia Publicznego, zastępcą dyrektora a następnie dyrektorem Wydziału Finansów i Budżetu w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Nowe wyzwanie

Nowa skarbnik przyznaje, że praca w konstancińskim magistracie będzie dla niej kolejnym życiowym wyzwaniem. – Cieszę się, że będę pracować na rzecz mieszkańców jedynego uzdrowiska na Mazowszu – podkreśla Marta Niedzielska.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Kolorowe rysunki zwierząt oraz tekst: Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych, 31 finał 2023, żyj zdrowo w zdrowym świecie.

    29 stycznia gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

    Konstancin-Jeziorna ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która już 29 stycznia znów rozgrzeje nasze serca i będzie zachęcać do czynienia dobra. Z okazji 31. finału przygotowano liczne atrakcje. Będą m.in. koncerty, warsztaty i bieg rodzinny.
  • Traktor na polu uprawnym.

    Zwrot podatku akcyzowego dla rolników – wnioski od 1 lutego

    Od środy (1 lutego) rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać w Urzędzie Miasta i Gminy wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jest na to czas do 28 lutego 2023 r.