Nowa skarbnik gminy Konstancin-Jeziorna rozpoczęła pracę | Konstancin-Jeziorna

Nowa skarbnik gminy Konstancin-Jeziorna rozpoczęła pracę

05-10-2021

Konstancin-Jeziorna ma nowego skarbnika. 1 października stanowisko to objęła Marta Niedzielska. Zgodę na zmianę strażnika gminnego budżetu wydali, na wniosek burmistrza Kazimierza Jańczuka, radni miejscy podczas wrześniowej sesji.

Rada Miejska Konstancin-Jeziorna nowego skarbnika gminy powołała 8 września, a zrobiła to na wniosek burmistrza Kazimierza Jańczuka. Kandydaturę Marty Niedzielskiej poparło piętnastu rajców, jedna osoba była przeciwna, a dwie wstrzymały się od głosu. Zajęła ona miejsce dotychczasowego skarbnika gminy, który z uwagi na utratę zaufania pracodawcy został odwołany ze stanowiska. W miniony piątek (1 października) rozpoczęła pracę w konstancińskim magistracie. 

Doświadczenie zawodowe

Marta Niedzielska ukończyła studia wyższe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto jest absolwentką stacjonarnego kursu dla głównych księgowych organizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Posiada również certyfikat nr 10211/2005 wydany przez ministra finansów, który uprawnia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, a także uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Nowa skarbnik gminy Konstancin-Jeziorna może pochwalić się ponad dwudziestoletnim stażem pracy. W swojej karierze zawodowej była m.in. główną księgową w Mazowieckim Centrum Zdrowia Publicznego, zastępcą dyrektora a następnie dyrektorem Wydziału Finansów i Budżetu w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Nowe wyzwanie

Nowa skarbnik przyznaje, że praca w konstancińskim magistracie będzie dla niej kolejnym życiowym wyzwaniem. – Cieszę się, że będę pracować na rzecz mieszkańców jedynego uzdrowiska na Mazowszu – podkreśla Marta Niedzielska.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Ściana budynku, ceglana czerwona elewacja. Przed nim chodnik, a w tle rosną krzewy i drzewa.

    Ostatni moment na złożenie wniosku do budżetu gminy na 2024…

    Do 30 września m.in. radni, organizacje pozarządowe i mieszkańcy mogą składać wnioski do projektu budżetu gminy Konstancin-Jeziorna na 2024 rok. Zgłaszane propozycje muszą dotyczyć wyłącznie zadań własnych gminy.
  • Mapka. Widok działki obrysowanej zieloną linią z góry.

    Działka przy ul. Wilanowskiej czeka na nowego właściciela

    Gmina Konstancin-Jeziorna sprzedaje – w drodze przetargu nieograniczonego – działkę niezabudowaną przy ul. Wilanowskiej, o powierzchni ponad 4 tys. 620 ha. Grunt trafi pod młotek 4 grudnia 2023 r. Jego cena wywoławcza to 25 mln zł.