Pierwszy tydzień wakacyjnych atrakcji z Dwójką za nami | Konstancin-Jeziorna

Pierwszy tydzień wakacyjnych atrakcji z Dwójką za nami

30-06-2023
fot. SP nr 2

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. Wiedzą już to uczestnicy półkolonii organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 2 w Konstancinie-Jeziornie. Pierwszy tydzień letniego wypoczynku upłynął pod znakiem m.in. zabaw i wycieczek, integracji oraz sportowej rywalizacji.

Blisko stu uczniów z klas 1–6 bierze udział w tegorocznych półkoloniach, które w miniony poniedziałek (26 czerwca) rozpoczęły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie. Każdego dnia na dzieci czeka sporo atrakcji.

Moc atrakcji

Pierwszy tydzień letniego wypoczynku upłynął uczestnikom półkolonii pod znakiem szaleństw na basenie, a także filmowych emocji podczas wizyty w ursynowskim kinie. Uczniowie wzięli też udział w zawodach sportowych, które zorganizowano na Ścieżce Zdrowia im. Tomasza Hopfera, oraz poznali zasady bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku. Ponadto szkoła przygotowała kreatywne warsztaty dekorowania kubków i robienia pachnącego mydełka, gry terenowe oraz turnieje planszówek. Zwieńczeniem tygodnia był wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego „Cztery Pory Roku”, w którym dzieci miały okazję przypomnieć sobie zasady zdrowego odżywiania, samodzielnie przygotować owocową sałatkę oraz obserwować życie zwierząt. Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się drugi tydzień wypoczynku. Półkolonie w Dwójce potrwają do 7 lipca

Co jeszcze?

Zaraz potem startują półkolonie w Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy – od 10 do do 21 lipca. Atrakcje dla dzieci i młodzieży z gminy Konstancin-Jeziorna przygotował również, w ramach „Letnich Warsztatów z Hugonówką”, Konstanciński Dom Kultury – od 3 do 14 lipca – oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji – od 24 lipca do 4 sierpnia.

Galeria zdjęć

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Kobieta stoi na przystanku autobusowym i chce wsiąść do pojazdu.

    Nowe centrum komunikacyjne – gmina ogłosiła przetarg na…

    Ponad 50 miejsc parkingowych, przesiadki na linie podmiejskie i lokalne oraz nowoczesna infrastruktura – pusty dziś plac przy ul. Warszawskiej ma szansę zmienić się w ważny punkt komunikacyjny gminy. Samorząd ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.
  • Osoba trzymająca telefon z napisem Stop Fake News

    Radny Rafał Biernacki wprowadził mieszkańców w błąd

    Rafał Biernacki, radny Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna, opublikował w sieci zmanipulowaną informację o wydatkach gminy na media lokalne i agencję marketingową. Choć posiadał pełne dane, celowo je pominął, wprowadzając mieszkańców w błąd. To świadome działanie na szkodę gminy.