Rolnicy mogą spisać się sami przez Internet | Konstancin-Jeziorna

Rolnicy mogą spisać się sami przez Internet

16-06-2023

Trwa badanie statystyczne wśród wylosowanych gospodarstw rolnych. Przypominamy, że do 16 czerwca można wziąć udział w samospisie internetowym. Po tym terminie ankieterzy – na zlecenie Głównego Urzędu Statystycznego – będą dzwonić i odwiedzać gospodarzy.

Tzw. mały spis rolny rozpoczął się 1 czerwca i obejmuje dwa ogólnopolskie badania: zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych (formularz R-SGR) oraz badanie pogłowia świń i produkcji żywca wieprzowego (formularz R-ZW-S). Są one obowiązkowe dla każdego wylosowanego gospodarstwa.

Ważny cel

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, celem obu badań jest pozyskanie rzetelnych danych, które zostaną wykorzystane do analizy zmian zachodzących w produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w polskim rolnictwie. Z wyników spisu korzystać będą organy rządowe i samorządowe, naukowcy, ale także sami rolnicy, dla których mogą być one wskazówką przy podejmowaniu decyzji gospodarczych. Dane z badania stanowią też jedno z podstawowych źródeł informacji do określenia wielkości środków przeznaczanych z budżetu Unii Europejskiej i budżetu krajowego na wsparcie polskiego rolnictwa. Udział w badaniach przełoży się to na wysoką jakość danych statystycznych dotyczących polskiego rolnictwa.

Pisma dla wybranych

Do każdego wylosowanego gospodarstwa rolnego GUS wysłał pocztą tradycyjną pismo, w którym podano wszystkie niezbędne informacje dotyczące spisu, w tym: login do formularza on-line, opis przebiegu badania oraz sposób weryfikacji tożsamości ankietera statystycznego. Do 16 czerwca można wziąć udział w samospisie internetowym, do czego zachęca GUS. Po tym terminie (od 19 czerwca do 14 sierpnia) jedyną opcją będzie rozmowa z ankieterem – osobiście lub telefonicznie.

Dane bezpieczne

GUS zapewnia, że wszystkie przekazane w spisie dane będą bezpieczne. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa gwarantują całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane będą objęte tajemnicą statystyczną. Publikowane informacje obejmą jedynie zbiorcze wyniki badania, a nie indywidualne odpowiedzi respondentów. Te ostatnie będą należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostaną nikomu ujawnione.

Masz pytanie? Zadzwoń

Szczegółowe informacje na temat spisu można uzyskać na Infolinii Statystycznej GUS, pod numerem telefonu 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora). Pod tym samym numerem można też potwierdzić tożsamość ankietera. Infolinia jest czynna od 1 czerwca do 11 sierpnia w godz. 8.00–20.00 (z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). Warto też śledzić komunikaty publikowane w mediach społecznościowych Urzędu Statystycznego w Warszawie na: Facebooku i Twitterze oraz na stronie: badania-ankietowe.stat.gov.pl.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Spotkanie w sali konferencyjnej z prezentacją na temat „Zakresu analiz STES”, panelem dyskusyjnym przy stole i publicznością, w tle świątecznie udekorowana choinka i ceglana ściana.

    Podziel się z nami swoją opinią – wypełnij ankietę

    Burmistrz Michał Wiśniewski zachęca mieszkańców gminy do podzielenia się swoimi opiniami na temat wariantów nowego układu komunikacyjnego DW721, zaproponowanych przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Uwagi można zgłaszać do 29 grudnia br. Ankieta jest dostępna online lub w wersji papierowej.
  • Trzy osoby prezentują obrazy z wycinanką polską.

    Polska wycinanka podbija francuskie miasto Saint-Germain-en…

    Wystawa polskiej wycinanki w Saint-Germain-en-Laye, mieście partnerskim Konstancina-Jeziorny, oczarowała mieszkańców podparyskiego miasteczka. Ekspozycja, ukazująca piękno i oryginalność polskiej sztuki ludowej, została przygotowana przez Muzeum Wycinanki w Konstancinie-Jeziornie.