Rolnicy mogą spisać się sami przez Internet | Konstancin-Jeziorna

Rolnicy mogą spisać się sami przez Internet

16-06-2023

Trwa badanie statystyczne wśród wylosowanych gospodarstw rolnych. Przypominamy, że do 16 czerwca można wziąć udział w samospisie internetowym. Po tym terminie ankieterzy – na zlecenie Głównego Urzędu Statystycznego – będą dzwonić i odwiedzać gospodarzy.

Tzw. mały spis rolny rozpoczął się 1 czerwca i obejmuje dwa ogólnopolskie badania: zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych (formularz R-SGR) oraz badanie pogłowia świń i produkcji żywca wieprzowego (formularz R-ZW-S). Są one obowiązkowe dla każdego wylosowanego gospodarstwa.

Ważny cel

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, celem obu badań jest pozyskanie rzetelnych danych, które zostaną wykorzystane do analizy zmian zachodzących w produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w polskim rolnictwie. Z wyników spisu korzystać będą organy rządowe i samorządowe, naukowcy, ale także sami rolnicy, dla których mogą być one wskazówką przy podejmowaniu decyzji gospodarczych. Dane z badania stanowią też jedno z podstawowych źródeł informacji do określenia wielkości środków przeznaczanych z budżetu Unii Europejskiej i budżetu krajowego na wsparcie polskiego rolnictwa. Udział w badaniach przełoży się to na wysoką jakość danych statystycznych dotyczących polskiego rolnictwa.

Pisma dla wybranych

Do każdego wylosowanego gospodarstwa rolnego GUS wysłał pocztą tradycyjną pismo, w którym podano wszystkie niezbędne informacje dotyczące spisu, w tym: login do formularza on-line, opis przebiegu badania oraz sposób weryfikacji tożsamości ankietera statystycznego. Do 16 czerwca można wziąć udział w samospisie internetowym, do czego zachęca GUS. Po tym terminie (od 19 czerwca do 14 sierpnia) jedyną opcją będzie rozmowa z ankieterem – osobiście lub telefonicznie.

Dane bezpieczne

GUS zapewnia, że wszystkie przekazane w spisie dane będą bezpieczne. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa gwarantują całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane będą objęte tajemnicą statystyczną. Publikowane informacje obejmą jedynie zbiorcze wyniki badania, a nie indywidualne odpowiedzi respondentów. Te ostatnie będą należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostaną nikomu ujawnione.

Masz pytanie? Zadzwoń

Szczegółowe informacje na temat spisu można uzyskać na Infolinii Statystycznej GUS, pod numerem telefonu 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora). Pod tym samym numerem można też potwierdzić tożsamość ankietera. Infolinia jest czynna od 1 czerwca do 11 sierpnia w godz. 8.00–20.00 (z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). Warto też śledzić komunikaty publikowane w mediach społecznościowych Urzędu Statystycznego w Warszawie na: Facebooku i Twitterze oraz na stronie: badania-ankietowe.stat.gov.pl.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.