Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów – powodzenia! | Konstancin-Jeziorna

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów – powodzenia!

13-05-2025

189 uczniów ze szkół podstawowych z gminy Konstancin-Jeziorna przystąpiło do egzaminu ósmoklasisty. We wtorek (13 maja) sprawdzają swoją wiedzę z języka polskiego, a w kolejnych dniach zmierzą się z matematyką i językiem obcym. Za wszystkich piszących trzymamy kciuki i życzymy połamania piór!

We wtorek (13 maja), punktualnie o godz. 9.00, wystartował kolejny egzaminacyjny maraton. Tym razem swoją wiedzą wykazują się uczniowie szkół podstawowych. Na początek ósmoklasiści rozwiązują arkusze z języka polskiego, w środę (14 maja) zmierzą się z matematyką, a w czwartek (15 maja) z językiem obcym nowożytnym. Egzamin ten jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.

Prawie 190 uczniów

W tym roku w gminie Konstancin-Jeziorna egzamin ósmoklasisty zdaje łącznie 189 osób. To uczniowie sześciu publicznych podstawówek i jednej prywatnej. I tak do sprawdzianu podchodzi:

  • w Szkole Podstawowej nr 1 – 47 uczniów, 
  • w Szkole Podstawowej nr 2 – 47 uczniów, 
  • w Szkole Podstawowej nr 3 – 22 uczniów, 
  • w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie – 27 uczniów, 
  • w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 – 14 uczniów,
  • w Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy – 25 uczniów, 
  • w Szkole Podstawowej Montessori No Bell – 7 uczniów.

Trzymamy kciuki

Egzamin ósmoklasisty jest bardzo ważny podczas rekrutacji do szkoły średniej. Za trzy testy można dostać w sumie 100 punktów. Kolejne punkty przyznawane są za świadectwo i udziały m.in. w konkursach. Absolwent podstawówki może zebrać aż 200 punktów. Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 4 lipca.

Za wszystkich piszących trzymamy kciuki i życzymy połamania piór.

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Wynik głosowania nad udzieleniem absolutorium burmistrzowi Konstancina-Jeziorny z dnia 24 czerwca 2025 r., przedstawiający 5 głosów „za”, 14 „przeciw”, 1 wstrzymujący się, brak głosów nieważnych i 1 osobę nieobecną, z imienną listą głosujących i podziałem kolorystycznym decyzji.

    RIO po stronie burmistrza. Uchwała radnych niezgodna z…

    Uchwała Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna w sprawie absolutorium dla burmistrza jest niezgodna z prawem. Taką decyzję wydało Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej. W uzasadnieniu wskazano m.in., że decyzja radnych nie opierała się na merytorycznych danych i mogła mieć charakter polityczny.
  • Zdjęcie reprezentantów samorządu składającego kwiaty przed pomnikiem powstanców.

    81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – pamiętamy!

    W piątek (1 sierpnia), w 81. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Konstancin-Jeziorna oddał hołd jego bohaterom. Przedstawiciele gminy oraz mieszkańcy złożyli symboliczne wiązanki kwiatów, a także zapalili znicze w miejscach pamięci.