Rusza rozbudowa budynku OSP w Gassach | Konstancin-Jeziorna

Rusza rozbudowa budynku OSP w Gassach

09-07-2024

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gassach powiększy się o dodatkowe pomieszczenia. Umowa z wykonawcą została już podpisana i w najbliższych dniach ruszają prace budowlane. Koszt inwestycji to prawie 2 mln zł. 

To dobra wiadomość dla druhów. Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gassach zostanie przebudowany i rozbudowany. W piątek (28 czerwca) Michał Wiśniewski – burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna podpisał umowę z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą. Jest nim konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowlane Aspo Piotr Pomorski z Góry Kalwarii – lider i Energo-Therm z Zamościa – konsorcjant. Koszt inwestycji to prawie 2 mln zł. 

Więcej miejsca

W ramach zleconych prac zaplanowano m.in.: dobudowanie dodatkowego garażu, szatni, sanitariatów i pomieszczeń gospodarczych. Nowa część remizy została zaprojektowana w taki sposób, aby nawiązywała do istniejącego wiekowego budynku, który jest repliką dworca kolejki w Wilanowie. Prace budowlane rozpoczną się w najbliższych dniach. Całość ma być gotowa w połowie przyszłego roku. 

Autor
Anna Błażewicz-Orczykowska

Najnowsze aktualności

  • bosiko

    Decyzja w środę, przetarg w czwartek – przebudowa boiska…

    Decyzja w środę, przetarg w czwartek – boisko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie wkrótce zamieni się w bezpieczną przestrzeń dla dzieci. Oferty na jego przebudowę można składać do 17 października. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.
  • Woda płynąca z kranu, na krawędzi umywalki stoi butelka z kwiatem oraz pojemnik na mydło w płynie.

    Czyszczenie sieci wodociągowej w czterech sołectwach

    W dniach 6–10 i 13–14 października woda w Słomczynie, Kawęczynie, Turowicach i Dębówce może być mętna i o zmienionej barwie. Związane jest to z czyszczeniem sieci wodociągowej, które w tych miejscowościach planuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie.