Testy sprawnościowe dla kandydatów do 1. klasy pływackiej | Konstancin-Jeziorna

Testy sprawnościowe dla kandydatów do 1. klasy pływackiej

15-03-2024

Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie prowadzi nabór do pierwszej klasy sportowej o profilu pływanie. Rekrutacja trwa do 29 marca, a już w najbliższą sobotę (16 marca) odbędą się testy sprawnościowe dla kandydatów. Zbiórka o godz. 10.00 w holu basenu Centrum Kompleksowej Rehabilitacji.

Utworzenie pierwszej w gminie klasy pływackiej dla uczniów rozpoczynających naukę to owoc współpracy Szkoły Podstawowej nr 2 z Integracyjnym Klubem Sportowym Konstancin. Na uczniów czeka rozszerzony program zajęć wychowania fizycznego, w wymiarze 10 godzin tygodniowo, w tym 3 godziny WF-u oraz 7 godzin szkolenia sportowego, obejmującego m.in. gry zespołowe, gimnastykę czy lekkoatletykę. Oprócz tego równolegle realizowany będzie program kształcenia ogólnego.

Test sprawnościowy

O przyjęcie do klasy pływackiej mogą ubiegać się dzieci urodzone w 2017 r., które mieszkają w gminie Konstancin-Jeziorna. Przy naborze nie obowiązuje rejonizacja. Od kandydata wymagany jest m.in. dobry stan zdrowia, potwierdzony zaświadczeniem od lekarza pediatry. Dodatkowo na młodych sportowców czeka też test sprawnościowy. Ten odbędzie się już w najbliższą sobotę (16 marca) w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji.

Szczegóły

Zbiórka o godz. 10.00 w holu pływalni przy ul. Wacława Gąsiorowskiego 12/14. Sprawdzian będzie obejmował: test koordynacji ruchowej i gibkości (w godz. 10.15–10.45) oraz test umiejętności na pływalni – wejście do wody (w godz. 10.45–11.30). W trakcie egzaminów obowiązkowa jest obecność rodzica. Kandydaci powinni posiadać też stroje – sportowy (koszulkę, spodenki, obuwie sportowe) oraz pływacki (czepek, kostium/slipy kąpielowe).

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek