Tytuły i statuetki przyznane! Znamy wolontariuszy roku 2021 | Konstancin-Jeziorna

Tytuły i statuetki przyznane! Znamy wolontariuszy roku 2021

25-05-2022

Społecznicy Bożena Wierzbicka i Witold Biernacki oraz Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Uroczysko Konstancin to laureaci konkursu „Wolontariusz Roku 2021 Gminy Konstancin-Jeziorna”. Tytuły i statuetki zostały wręczone w środę (25 maja), tuż przed sesją Rady Miejskiej.

Tytuł Wolontariusza Roku Gminy Konstancin-Jeziorna przyznawany jest od 2011 r. osobom, które bezinteresownie oraz charytatywnie działają na rzecz gminy i jej mieszkańców. Kandydatów  do wyróżnienia zgłaszają instytucje społeczne, organizacje pozarządowe, związki wyznaniowe i kościoły, placówki oświatowe, a także mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna. W tym roku do ratusza wpłynęły trzy wnioski. Kandydatury oceniła powołana przez burmistrza gminy kapituła konkursowa, która do odznaczenia zarekomendowała trzy osoby. Kazimierz Jańczuk propozycje zatwierdził.

Laureaci

Nazwiska wolontariuszy roku 2021 poznaliśmy w środę (25 maja). Okazją do wręczenia laureatom statuetek Konstancińskiego Dębu była sesja Rady Miejskiej. Otrzymali je:

 • Bożena Wierzbicka – lokalna społeczniczka działająca na rzecz seniorów i weteranów. Organizatorka zbiórki darów dla polskich kombatantów i rodzin mieszkających w Litwie, Ukrainie i Białorusi. Inicjatorka pomocy osobom starszym w czasie pandemii COVID-19, do których codziennie były dostarczane obiady. Za zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej została odznaczona medalem „Pro Patria”.
   
 • Witold Biernacki – społecznik, przewodniczący Koła Seniora nr 24 na os. Grapa w Konstancinie-Jeziornie oraz członek Rady Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna. Organizator licznych inicjatyw dla konstancińskich seniorów, m.in. z okazji świąt wielkanocnych i Bożego Narodzenia, a także spotkań integracyjnych i wycieczek krajoznawczych.
   
 • Hufiec Uroczysko Konstancin –  terytorialna wspólnota gromad, drużyn oraz kręgów Związku Harcerstwa Polskiego działających na terenie naszej gminy. Organizator licznych imprezy, rajdów, gier terenowych, obozów i obchodów wydarzeń historycznych. W 2021 r. aktywnie uczestniczył w licznych akcjach społecznych, takich jak m.in.: Szlachetna paczka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy piknik charytatywny w Kawęczynku. Podczas pandemii COVID-19 organizator „Pogotowia harcerskiego” wspierającego m.in. konstancińskich seniorów.  

Gratulacje i podziękowania

Wolontariusze oprócz statuetek otrzymali także listy gratulacyjne, kwiaty i upominki. Wręczyli je burmistrz Kazimierz Jańczuk, jego zastępca Ryszard Machałek oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Agata Wilczek. – Dziękujemy za tę nagrodę, którą po trzech latach istnienia na nowo naszego hufca, dzisiaj otrzymaliśmy – przyznała Kama Bokacka, odbierając statuetkę. – Przede wszystkim dziękuję rodzicom dzieci, którzy jako pierwsi nam zaufali, przekazując nam swoje pociechy do opieki i wychowania. Dzisiaj Hufiec Uroczysko Konstancin liczy ponad 300 osób.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych lat zapału do pracy i krzewienia prospołecznych postaw.

Galeria zdjęć:

 

 

 

 

 

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

 • Z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2024, Ty decydujewsz!

  Budżet Partycypacyjny: Ostatnie godziny na zgłaszanie…

  Jeszcze tylko do poniedziałku (5 czerwca) – do północy – można zgłaszać projekty w 10. edycji Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2024. Czekamy na propozycje mieszkańców dotyczące tego, na co wydać pieniądze z budżetu gminy. W tym roku do rozdysponowania jest 400 tys. zł.
 • Osoba głosująca w lokalu wyborczym.

  Jesienią mieszkańcy Habdzina zagłosują w domu ludowym

  Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Decyzją komisarza wyborczego w gminie Konstancin-Jeziorna utworzony został nowy obwód do głosowania. Od teraz mieszkańcy Habdzina będą głosować w swoim domu ludowym. Tym samym liczba stałych obwodów wzrosła do 16.