Zapraszamy dzieci z Ukrainy na zajęcia opiekuńcze | Konstancin-Jeziorna

Zapraszamy dzieci z Ukrainy na zajęcia opiekuńcze

04-03-2022

Od najbliższego poniedziałku (7 marca) zapraszamy dzieci z Ukrainy na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Będą one prowadzone w godz. 14.00–19.00 w świetlicy środowiskowej, mieszczącej się w willi Gryf przy ul. Sobieskiego 13 w Konstancinie-Jeziornie.

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna od kilku dni przyjmują pod swoje dachy uchodźców z pogrążonej w wojnie Ukrainy. W większości przypadków są to kobiety z dziećmi, którym teraz trzeba wypełnić wolny czas. Jedną z opcji są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze prowadzone w świetlicy środowiskowej, mieszczącej się w willi Gryf przy ul. Sobieskiego 13.

Od najbliższego poniedziałku (7 marca) zapraszamy na nie wszystkie dzieci z Ukrainy, które w ostatnim czasie przybyły do Konstancina-Jeziorny i okolic. Zajęcia będą prowadzone codziennie (z wyjątkiem sobót i niedziel) w godz. 14.00–19.00. Dzieci mogą liczyć na opiekę, ciekawe zajęcia edukacyjne, a także gry i zabawy. Będzie to też doskonała okazja do integracji z polskimi rówieśnikami.


З понеділка по п'ятницю з 14.00-19.00 запрошуємо дітей з України на виховні та доглядальні години. Початок: 7 березня. Місце: вілла Gryf (вул. Sobieskiego 13), Konstancin-Jeziorna.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • droga, po bokach widać trawę i drzewa

  Z powiatu do gminy – trzy odcinki dróg zmieniły zarządcę

  Gminna sieć dróg zwiększyła się o blisko 6 kilometrów. To efekt decyzji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która przekazała w zarządzanie konstancińskiemu samorządowi odcinki ulic w Kawęczynie, Gassach i Oborach. Teraz gmina będzie odpowiedzialna m.in. za ich stan techniczny i utrzymanie.
 • z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2022, Ty decydujewsz!

  Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać…

  Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Na realizację pomysłów mieszkanek i mieszkańców jest 800 tys. zł, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. na pozostałe. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br.
 • Nowa siedziba ZGK

  Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej…

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie powraca na ul. Warecką 22. Od najbliższego poniedziałku (27 maja br.) mieszkańcy będą obsługiwani już w nowej siedzibie. Wcześniej, w piątek (24 maja), planowana jest przeprowadzka. Tego dnia zakład będzie zamknięty dla interesantów.
 • Sala posiedzeń, około 20 osób siedzi przy stołach, na ścianie wisi ekran projekcyjny

  Radni wybrali przewodniczących stałych i doraźnej komisji

  Znamy już nazwiska przewodniczących komisji stałych i doraźnej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. W siedmiu pracami kierować będą radni Koalicji Obywatelskiej, a w jednej – komitetu Współpraca Ponad Podziałami. Decyzje zapadły na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek (20 maja br.).