Zmiana godzin pracy punktu konsultacyjno-informacyjnego | Konstancin-Jeziorna

Zmiana godzin pracy punktu konsultacyjno-informacyjnego

27-06-2024

Od poniedziałku (1 lipca), w związku z nowymi godzinami pracy Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, zmienią się także godziny otwarcia punktu konsultacyjno-informacyjnego programu „Czyste Powietrze”. Teraz będzie on czynny we wtorki, środy i czwartki w godz. 7.00–8.00 i 16.00–18.00 oraz w piątki w godz. 7.00–8.00.

„Czyste Powietrze” to ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna, którzy chcą skorzystać z rządowego wsparcia, mogą liczyć na pomoc zarówno w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie, jak i o płatność. Udzielają jej specjaliści dyżurujący w Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym programu, który mieści się w konstancińskim magistracie. 

Nowe godziny

Od 1 lipca 2024 r. punkt zmienia godziny otwarcia. Ma to związek z nowymi godzinami pracy Urzędu Miasta i Gminy. Od najbliższego poniedziałku zapraszamy mieszkańców 4 razy w tygodniu:

  • we wtorki, środy i czwartki w godz. 7.00–8.00 i 16.00–18.00,
  • w piątki w godz. 7.00–8.00.

W celu zapewnienia sprawnej obsługi interesantów prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu wizyty – wysyłając wiadomość na adres: czystepowietrzeatkonstancinjeziorna [dot] pl lub dzwoniąc pod nr telefonu 22 484 23 00 i wybierając nr. wew.: 352, 368 lub 421.

Lista zmian

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami, od 22 kwietnia 2024 r. dotacje przyznawane są wyłącznie do pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet, które spełniają wymagania techniczne określone w programie „Czyste Powietrze” i widnieją na tzw. liście zielonych urządzeń i materiałów, prowadzonej prze Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (jest ona dostępna pod adresem: ios.edu.pl). Dodatkowo ograniczona została możliwość dofinansowania na najwyższym poziomie – jedna osoba może teraz złożyć tylko jeden wniosek. W kolejnych wnioskach, na inne budynki, ta sama osoba może ubiegać się jedynie o podstawowy poziom dofinansowania. Ma to na celu ograniczenie nadużyć finansowych. 

Kolejna nowość to konieczność – przy umowie dotacyjnej z prefinansowaniem – złożenia do WFOŚiGW podpisanej własnoręcznie przez beneficjenta dyspozycji wypłaty zaliczki wraz z kopią faktury zaliczkowej (wystawionej na beneficjenta lub beneficjenta i małżonka wspólnie). Ponadto w przypadku składania wniosku o dotację przez pełnomocnika wymagane jest pełnomocnictwo z podpisem własnoręcznym wnioskodawcy notarialnie poświadczonym. Wyznaczono również czas na złożenie wniosku o płatność – rozliczającego zakres przedsięwzięcia wynikający z umowy z wykonawcą. Teraz jest to maksymalnie 120 dni. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: czystepowietrze.gov.pl.

 

Autor
Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa

Najnowsze aktualności

  • Ilustracja promująca „Strategię Gminy Konstancin-Jeziorna”. Centralnym elementem jest uproszczony zarys granic gminy z ikonami symbolizującymi zabudowę mieszkaniową, szkołę, zakład przemysłowy, drzewa i rzekę. Wokół mapy znajdują się kolorowe okręgi z ikonami domu, autobusu, ludzi i fabryki, które symbolizują główne obszary rozwoju. W prawym dolnym rogu umieszczone jest logo gminy Konstancin-Jeziorna i hasło „więcej niż uzdrowisko”. Kolorystyka utrzymana w stonowanych odcieniach zieleni, żółci i niebieskieg

    Projekt strategii rozwoju gminy już gotowy – podziel się…

    Burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu „Strategii Rozwoju Gminy Konstancin-Jeziorna 2040+”. Dokument jest już dostępny, a uwagi do niego można zgłaszać od 11 sierpnia do 19 września br.
  • Plakat 1 sierpnia

    81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

    W piątek (1 sierpnia), w 81. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Konstancin-Jeziorna odda hołd jego bohaterom. W miejscach pamięci zostaną złożone kwiaty, a w Konstancińskim Domu Kultury wyświetlony zostanie film „Warszawskie dzieci ’44”. O godzinie „W” zawyją też syreny.