Zwiedzaj na rowerze i powalcz o nagrody | Konstancin-Jeziorna

Zwiedzaj na rowerze i powalcz o nagrody

30-06-2023

Oto propozycja dla miłośników historii, przyrody i przygody. Muzeum Powstania Warszawskiego, wspólnie z gminą Konstancin-Jeziorna, zaprasza do udziału w 17. Nawigacyjnym Rajdzie Rowerowym pt. „Z Fotoplastikonem w cztery strony świata”. Rozwiązuj zagadki i poznawaj tajemnice Warszawy i okolic. Jedna z tras prowadzi do naszego miasta.

Z okazji 118. urodzin Fotoplastikonu Warszawskiego i 15. rocznicy działalności pod szyldem Muzeum Powstania Warszawskiego wystartował nawigacyjny rajd rowerowy, który z samego serca Warszawy zabierze uczestników w cztery strony świata. Czekają  zagadki, historie i tajemnice mijanych miejsc, piękno przyrody oraz nagrody.

Dla każdego

W rajdzie może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Od czerwca do połowy sierpnia rajdy zaplanowano na następujących trasach:

  • kierunek południe – z Al. Jerozolimskich 51 przez Sadybę, Wilanów, Powsin do Konstancina-Jeziorny (z metą w CH Stara Papiernia) – łącznie 30 km;
  • kierunek północ – z Al. Jerozolimskich 51 przez Muranów, Żoliborz, Bielany, Łomianki, Dziekanów do Palmir – łącznie 31 km.

Natomiast 14 sierpnia rozpocznie się etap drugi, który potrwa do 15 października. Uczestnicy pojadą wtedy w kierunku wschodnim i zachodnim od Warszawy. Na zwycięzców poszczególnych etapów czekają nagrody, a zostaną przyznane tym osobom, które uzyskają kolejno najwyższą liczbę punktów – aż do wyczerpania puli nagród. Zwycięzca obu etapów rajdu otrzyma nagrodę główną.

Rejestracja

Przed startem w rajdzie należy jedynie zarejestrować się na stronie internetowej www.1944.pl/rejestracja i pobrać zamieszczone tam materiały. Uczestnicy mogą wziąć udział w rajdzie w dowolnie wybranym przez siebie momencie, ale też przerwać i/lub kontynuować go w każdej chwili. Ważne, aby odpowiedzi na pytania przesłać na adres e-mail: rajdat1944 [dot] pl lub adres: Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, 00-844 Warszawa, z dopiskiem „Rajd rowerowy” do 30 sierpnia 2023 r. (dla etapu pierwszego) – w rozdaniu nagród zostaną wzięte pod uwagę tylko karty odpowiedzi nadesłane w terminie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.1944.pl. Partnerem rajdów jest gmina Konstancin-Jeziorna.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Grupa osób siedzi za stołami na sali posiedzeń.

    Znamy termin i porządek najbliższej sesji Rady Miejskiej

    Przed nami 15. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Radni będą obradować we wtorek (13 maja). Obrady rozpoczną się tradycyjnie o godz. 10.00, a w porządku znalazło się 17 projektów uchwał. Posiedzenie będzie transmitowane na żywo w internecie.
  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej błękitny napis burze. W tle fragment oszronionych liści.

    Alert meteo pierwszego stopnia: Przymrozki

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami. Temperatura może spaść do 0 st. C., a przy gruncie do -2 st. C (lokalnie -3 st. C). Alert obowiązuje we wtorek (6 maja) od godz. 1.00 do godz. 7.00.