Co zrobić z choinką? Sprawdź, gdzie i kiedy wyrzucić drzewko | Konstancin-Jeziorna

Co zrobić z choinką? Sprawdź, gdzie i kiedy wyrzucić drzewko

13-01-2022

Choinka jest nieodzownym elementem Bożego Narodzenia, ale po świętach staje się sypiącym problemem. Nie można jej wyrzucić po prostu na śmietnik. Podpowiadamy, gdzie i kiedy w prawidłowy sposób pozbyć się drzewka.

Naturalne choinki cięte to odpady biodegradowalne i trzeba je przekazać do profesjonalnego zagospodarowania. Drzewek nie wolno w całości wyrzucić na śmietnik. Należy je najpierw pociąć na kawałki, a następnie włożyć do odpowiedniego pojemnika lub poczekać, aż zostanie odebrane przez firmę wywożącą odpady komunalne.

Zgodnie z harmonogramem

Choinki – pozbawione elementów dekoracyjnych, a także ziemi i doniczki – należy, we wskazanym w harmonogramie terminie, zostawić w przydomowej altanie śmietnikowej, ewentualnie wystawić przed posesję – w miejscu widocznym i łatwo dostępnym (zabudowa jednorodzinna) lub pozostawić w miejscu gromadzenia odpadów wyznaczonym przez administratora nieruchomości (zabudowa wielorodzinna).

Zgodnie z harmonogramem

W gminie Konstancin-Jeziorna choinki są odbierane raz w roku przez firmę Lekaro. Dni wywozu drzewek są różne i zależą od rodzaju zabudowy i sektora, w którym znajduje się dana nieruchomość:

  • zabudowa jednorodzinna:
    • sektor 1 – 24 stycznia,
    • sektor 2 – 26 stycznia,
    • sektor 3 – 27 stycznia,
    • sektor 4 – 28 stycznia;
       
  • zabudowa wielorodzinna: 24 stycznia.
Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Strażacy na pogorzelisku.

    Trwa dogaszanie pożaru w Kawęczynie, powietrze nieskażone

    Pożar hal magazynowych w Kawęczynie został opanowany – służby prowadzą obecnie dogaszanie pogorzeliska i prace rozbiórkowe. Jak informują strażacy, badania nie wykazały obecności niebezpiecznych substancji w powietrzu, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana.
  • Pożar hali

    Pożar hal w Kawęczynie! Zamknij okna i zostań w domu!

    Uwaga, mieszkańcy! W Kawęczynie płoną hale magazynowe z m.in. tworzywami sztucznymi. Mimo braku bezpośredniego zagrożenia zdrowia, apelujemy o zachowanie ostrożności – nieotwieranie okien i pozostanie w domach. Z ogniem walczy ponad 40 jednostek z całego powiatu piaseczyńskiego.