Jesienna zbiórka zakończona sukcesem – zebrano 6 ton tekstyliów! | Konstancin-Jeziorna

Jesienna zbiórka zakończona sukcesem – zebrano 6 ton tekstyliów!

10-10-2025

Ponad 6 ton niepotrzebnych tekstyliów zebrano podczas jesiennej akcji zorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. To przeszło trzykrotnie więcej niż podczas wiosennej edycji. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zaangażowanie.

W dniach 2–3 października 2025 r. w gminie Konstancin-Jeziorna odbyła się jesienna zbiórka zużytej odzieży i tekstyliów. To już druga edycja ekologicznej inicjatywy, która cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem mieszkańców niż akcja wiosenna. W ramach działań zapełniono ok. 45 pojemniki typu big-bag, co przełożyło się na imponujące 6 400 kilogramów oddanych materiałów.

Wspólne zaangażowanie

Zbiórka prowadzona była w 22 lokalizacjach na terenie całej gminy, w tym także w czterech punktach w samym Konstancinie-Jeziornie. Dzięki szerokiemu zasięgowi akcji, mieszkańcy mieli łatwy dostęp do punktów odbioru i chętnie oddawali nieużywaną odzież, obuwie, pościel oraz inne tekstylia. – Bardzo dziękuję za ogromne wsparcie przy organizacji akcji – podkreśla Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się zebrać aż 6,4 tony zużytej odzieży. To imponujący wynik. Brawo!

Szczególne podziękowania należą się sołtysom, którzy nie tylko pomogli w logistyce, ale także udostępniali swoje posesje jako punkty zbiórki i promowali akcję w lokalnych społecznościach. 

 

 

Autor
Aneta Tapanchev

Najnowsze aktualności

  • Grupa osób pozuje do zdjęcia na tle ściany z czerwonej cegły

    Uczniowie nagrodzeni! Stypendia dla najzdolniejszych i…

    Szesnaścioro uczniów z gminnych szkół podstawowych odebrało we wtorek (23 grudnia) stypendia za znakomite wyniki i sukcesy w nauce, a także aktywność szkolną. Wyróżnienia wręczył Michał Wiśniewski, burmistrz Konstancina-Jeziorny. Łączna kwota wsparcia wyniosła 48 tys. zł.
  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis marznące opady. W tle widać samochód jadący ulicą asfaltową przez las.

    Alert meteo pierwszego stopnia: Marznące opady

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącą mżawką, która może powodować gołoledź. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w piątek (26 grudnia) w godz. 8.00–22.00. Kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność.