Kolejne przetargi na wykonanie dokumentacji projektowej | Konstancin-Jeziorna

Kolejne przetargi na wykonanie dokumentacji projektowej

28-07-2023

Gmina Konstancin-Jeziorna ogłosiła kolejne, już trzecie, przetargi na wykonanie wielobranżowych dokumentacji projektowych rozbudowy lub przebudowy dróg pod ścieżki rowerowe w rejonie szkół podstawowych nr 2 i 3. Poprzednie dwa unieważniono ze względu na brak ofert.

Do trzech razy sztuka? Gmina Konstancin-Jeziorna w ostatnich dniach ogłosiła kolejne postępowania przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowych rozbudowy i przebudowy dróg w zakresie budowy i wyznaczenia ścieżek rowerowych w rejonie dwóch gminnych szkół – Dwójki i Trójki. Poprzednie dwa – prowadzone w 2022 r. i 2023 r. – zakończyły się fiaskiem i zostały unieważnione ze względu na brak ofert.   

Ścieżki w rejonie Dwójki

Pierwszy przetarg – z 27 lipca 2023 r. – dotyczy wykonania wielobranżowej dokumentacji projektowej rozbudowy i przebudowy dróg w zakresie budowy i wyznaczenia ścieżek rowerowych w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żeromskiego 15 w Konstancinie-Jeziornie, wraz z uzyskaniem zgody na realizację organu administracji architektoniczno-budowlanej. Zamówienie obejmuje w szczególności wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy lub rozbudowy ulic: Jana Sobieskiego, Stefana Żeromskiego, Jagiellońskiej, Piasta i Stefana Batorego polegające na budowie drogi dla rowerów wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zmianę stałej organizacji ruchu w rejonie opracowania, związaną z koniecznością wprowadzenia ruchu rowerowego. Wykonawca w ramach opracowania koncepcji musi ustalić, czy projektowana droga rowerowa będzie mogła zostać usytuowana w istniejącym pasie drogowym czy też konieczna będzie realizacja inwestycji w ramach Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej. Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu mogą składać oferty do 7 sierpnia 2023 r. (do godz. 10.00). Szczegółowe informacje dostępne są na gminnej platformie przetargowej w zakładce: Zamówienia publiczne.

Ścieżki w rejonie Trójki

W przypadku drugiego postępowania – ogłoszonego 28 lipca – przedmiotem zamówienia również jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej rozbudowy i przebudowy dróg w zakresie budowy i wyznaczenia ścieżek rowerowych w rejonie Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Bielawskiej 57 w Konstancinie-Jeziornie, wraz z uzyskaniem zgody na realizację organu administracji architektoniczno-budowlanej oraz pełnieniem nadzoru autorskiego. Zamówienie obejmuje w szczególności wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy ulic: Bielawskiej, Rynkowej i Królewskiej, a także pl. Zgody i al. 1000-lecia Państwa Polskiego polegającej na budowie drogi dla rowerów wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zmianę stałej organizacji ruchu w rejonie opracowania, w tym na ul.: Brzozowej, Sosnowej, Mirkowskiej (na odcinku od ul. Bielawskiej do ul. Warszawskiej) oraz na ul. Warszawskiej (na odcinku od ul. Mirkowskiej do ul. 1000-lecia Państwa Polskiego), związaną z koniecznością wprowadzenia ruchu rowerowego. Również w tym przypadku wykonawca w ramach opracowania koncepcji musi ustalić, czy projektowana droga rowerowa będzie mogła zostać usytuowana w istniejącym pasie drogowym czy też konieczna będzie realizacja inwestycji w ramach ZRID-u. Oferty można składać do 8 sierpnia 2023 r. (do godz. 10.00). Szczegóły postępowania na gminnej platformie przetargowej w zakładce: Zamówienia publiczne.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Uśmiechnięty mężczyzna podpisuje dokumenty.

    Kolejna podpisana umowa i rozstrzygnięty przetarg

    Gmina Konstancin-Jeziorna rusza z kolejnymi inwestycjami. W czwartek (3 lipca) burmistrz Michał Wiśniewski podpisał umowę na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej w Kierszku, a dzień później – w piątek (4 lipca) – rozstrzygnięto przetarg na budowę Domu Ludowego w Parceli.
  • Fragment drogi w remoncie.

    Inwestycje przy ul. Uzdrowiskowej oraz w Czarnowie – takie…

    Trwa przebudowa ul. Uzdrowiskowej w Konstancinie-Jeziornie oraz kolejny etap budowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Czarnowie. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z podpisanymi umowami, wbrew pojawiającym się nieprawdziwym informacjom.