Perły Mazowsza 2023: zgłaszanie kandydatów tylko do niedzieli | Konstancin-Jeziorna

Perły Mazowsza 2023: zgłaszanie kandydatów tylko do niedzieli

28-12-2023

Tylko do 31 grudnia (niedziela) można jeszcze zgłaszać kandydatów do 8. edycji konkursu Perły Mazowsza. Wyróżnienia przyznawane są w kategoriach: przedsiębiorczość, kultura oraz sport i turystyka. Na zwycięzców czekają statuetki i nagrody.

Konkurs Perły Mazowsza już od ośmiu lat integruje lokalną społeczność z samorządami, instytucjami oraz przedsiębiorcami, doceniając ich wkład w rozwój regionu. Jest także doskonałą okazją do promocji wydarzeń kulturalnych i sportowych. Głównym organizatorem konkursu jest spółka MIKAWAS, wydawca sieci lokalnych tygodników „Przegląd”, a współorganizatorami gminy powiatu piaseczyńskiego, pruszkowskiego, grodziskiego i otwockiego oraz Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania.

Trzy kategorie i zgłoszenia

Tradycyjnie Perły Gmin, Perły Powiatów i Perły Mazowsza zostaną przyznane w kategoriach:

 • przedsiębiorczość – to wyróżnienie dla firm, które swoimi wynikami ekonomicznymi oraz aktywną społeczną postawą wyróżniają się w powiecie i zyskują poparcie mieszkańców;
 • kultura – w tej kategorii wyróżnione zostanie wydarzenie, np. akcje plenerowe, festiwale czy konkursy;
 • sport i turystyka – wyłoni najpopularniejszego sportowca – promotora sportu, drużynę, sekcję, klub – lub ofertę turystyczną.

Kandydatów do konkursu można zgłaszać do 31 grudnia (niedziela) 2023 r.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy wypełnić formularz online na stronie internetowej: www.perlymazowsza.pl. Konkurs ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział podmioty gospodarcze, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje oraz osoby prywatne.

Głosowanie i wyniki

Laureatów wybiorą mieszkańcy w głosowaniu internetowym, które zaplanowano od 14 stycznia do 4 lutego 2024 r. Na zwycięzców czekają statuetki i nagrody. W ubiegłym roku konstancińskie Perły trafiły do: Niepublicznego Przedszkola Akademia Pana Adama (Perła Przedsiębiorczości), Muzeum Wycinanki (Perła Kultury) oraz Integracyjnego Klubu Sportowego „Konstancin” (Perła Sportu i Turystyki). Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: www.perlymazowsza.pl lub na Facebooku.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.