Pieniądze dla gminy z programu Maluch+ | Konstancin-Jeziorna

Pieniądze dla gminy z programu Maluch+

02-09-2021

Kolejne dofinansowanie dla Konstancina-Jeziorny. Tym razem samorząd otrzymał 72 tys. zł w ramach programu Maluch+. 

Maluch+ to rządowy program, który wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. W jego ramach gmina Konstancin-Jeziorna pozyskała 72 tys. zł dofinansowania na bieżące wydatki w związane z funkcjonowaniem Gminnego Żłobka nr 1 w 2021 r. Pieniądze zostaną przeznaczone na wynagrodzenia dla personelu, koszty dostawy mediów i utrzymanie czystości w placówce, do której uczęszcza 75 maluchów. We (wtorek) 31 sierpnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umowy z pierwszym wojewodą mazowieckim Sylwestrem Dąbrowskim. Gminę Konstancin-Jeziorna reprezentował Dariusz Zieliński – drugi zastępca burmistrza. 

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Plakat promujący festiwal Otwarte Ogrody

    18. Festiwal Otwarte Ogrody już w ten weekend – zapraszamy

    W sobotę i niedzielę (13–14 września) Konstancin-Jeziorna ponownie zamieni się w tętniący życiem ogród sztuki i kultury. Podczas 18. edycji Festiwalu Otwarte Ogrody czeka kilkadziesiąt wydarzeń w 26 miejscach – od wystaw i warsztatów, po koncerty i spotkania autorskie. Wstęp jest bezpłatny.
  • Mapa DW 721 z zaznaczonymi odcinkami dróg jednokierunkowych i dwukierunkowych.

    Od 9 września zmiany w organizacji ruchu na drodze 721

    Mamy dobrą wiadomość dla kierowców! We wtorek (9 września) otwarty został wlot ul. Dworskiej w ul. Wschodnią w Chyliczkach oraz przywrócono ruch dwukierunkowy na odcinku od ul. Dworskiej do ul. Śniadeckich. To oznacza łatwiejszy i płynniejszy przejazd przez przebudowywaną drogę 721.