Samorząd Mazowsza doceni najlepsze renowacje zabytków | Konstancin-Jeziorna

Samorząd Mazowsza doceni najlepsze renowacje zabytków

21-07-2023

Trwa trzecia edycja konkursu „Renowacja roku zabytków Mazowsza”, organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Na właścicieli niedawno odnowionych zabytków czekają nagrody pieniężne. Zgłoszenia można składać do 31 lipca.

Celem głównym konkursu jest promocja zrównoważonej opieki nad zabytkami, dobrych praktyk konserwatorskich, renowacyjnych i adaptacyjnych wśród właścicieli zabytków nieruchomych, jak również budowanie świadomości o wartościach lokalnego dziedzictwa.

Dla kogo?

Konkurs jest skierowany do posiadaczy obiektów nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków lub figurujących w gminnej ewidencji zabytków znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego, przy których przeprowadzono prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane zakończone po 1 stycznia 2020 r. Wyboru najlepszych renowacji dokona eksperckie jury.

Nagrody

W konkursie zostaną przyznane nagrody pieniężne w dwóch kategoriach: zabytki wpisane do rejestru zabytków oraz zabytki figurujące w gminnej ewidencji. W obydwu przypadkach za pierwsze miejsce można otrzymać 15 tys. zł, za drugie – 12 tys. zł, a za trzecie – 10 tys. zł. Ewentualne wyróżnienia zostaną nagrodzone kwotą 5 tys. zł. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie na zgłoszenia czeka do 31 lipca 2023 r. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej: www.mazovia.pl.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.