We wtorek (17 czerwca) w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna odbyło się kolejne spotkanie burmistrza Michała Wiśniewskiego z sołtysami. Omówiono najważniejsze inwestycje – zarówno te realizowane, jak i planowane – a także bieżące sprawy, problemy i potrzeby mieszkańców poszczególnych sołectw.
Za nami drugie w tym roku spotkanie władz gminy z przedstawicielami 23 sołectw. Narada odbyła się we wtorek (17 czerwca) w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Była to okazja do omówienia bieżących spraw, wymiany informacji oraz zgłoszenia przez sołtysów najważniejszych potrzeb i problemów mieszkańców.
Podziękowania dla sołtys
Spotkanie rozpoczęło się od podziękowań, które burmistrz Michał Wiśniewski oraz jego zastępczyni Agata Wilczek, skierowali do sołtys Iwony Obarzanek, rady sołeckiej i mieszkańców Kawęczyna. Doceniono ich pomoc i zaangażowanie podczas akcji gaśniczej pożaru hali magazynowej w tej miejscowości. – Państwa szybka reakcja, ofiarność i gotowość do pomocy miały nieocenione znaczenie w trakcie trudnych i wymagających działań ratowniczo-gaśniczych – podkreślił włodarz. – Dziękuję za każdą formę udzielonego wsparcia – zarówno materialnego, jak i organizacyjnego, a także za serdeczność i troskę, którymi zostali obdarzeni nasi strażacy.
Przy okazji burmistrz przedstawił również krótkie podsumowanie działań służb ratunkowych, które – jak ocenił komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie – przebiegały sprawnie i zgodnie z procedurami.
Fundusz sołecki i inwestycje
Podczas spotkania omówiono także stan realizacji funduszu sołeckiego oraz aktualne sprawy dotyczące funkcjonowania poszczególnych sołectw. Przedstawiono również firmę Green Drive, która – na zlecenie gminy – będzie wspierać działania związane z realizacją „Programu ochrony powietrza dla województwa mazowieckiego”. Wśród poruszonych tematów znalazły się także informacje dotyczące wysyłania wezwań do właścicieli gruntów w sprawie obowiązku wykaszania ugorów niszczonych przez dziki oraz rozpoczęcia budowy gazociągu wysokiego ciśnienia przez firmę Ramgos. Omówiono również inne kwestie zgłaszane przez sołtysów – dotyczące zarówno infrastruktury, jak i codziennego funkcjonowania sołectw.
Stały dialog z sołectwami
Spotkania z sołtysami odbywają się cyklicznie – raz na kwartał – i stanowią ważny element komunikacji między samorządem a mieszkańcami. – Dziękuję za spotkanie w serdecznej atmosferze, ciekawe rozmowy i wiele cennych uwag – podsumowujr burmistrz Michał Wiśniewski.
Kolejne zebranie zaplanowano na wrzesień 2025 r.