Trwa kampania „Rozlicz PIT w gminie Konstancin-Jeziorna” | Konstancin-Jeziorna

Trwa kampania „Rozlicz PIT w gminie Konstancin-Jeziorna”

02-04-2025

Ruszyła kolejna odsłona kampanii informacyjnej „Rozlicz PIT w gminie Konstancin-Jeziorna”, która ma zachęcić mieszkańców do rozliczania deklaracji podatkowych w miejscu zamieszkania. Tym razem obejmuje ona działania promocyjne w internecie i jest realizowana we współpracy z agencją Spicy Mobile.

Podatki płacone przez mieszkańców mają bezpośredni wpływ na rozwój naszej gminy. Dlatego tak istotne jest, aby w rocznym zeznaniu podatkowym PIT wskazywać miejsce faktycznego zamieszkania, a nie zameldowania. Właśnie na ten aspekt zwraca uwagę kampania informacyjna prowadzona przez konstanciński samorząd od lutego.

Działania informacyjne

W ramach pierwszych działań informacyjnych do blisko 21 tys. decyzji podatkowych została dołączona ulotka z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi rozliczania PIT w gminie. Przygotowano również film promocyjny, w którym mieszkańcy zachęcają do lokalnego rozliczania podatku. Film jest szeroko udostępniany w mediach społecznościowych oraz internecie. Kampania obejmuje także emisję specjalnych spotów przed wydarzeniami organizowanymi przez Konstanciński Dom Kultury, Bibliotekę Publiczną oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dodatkowo w przestrzeni publicznej Konstancina-Jeziorny umieszczono plakaty i banery na przystankach autobusowych oraz masztach ulicznych. Prowadzona jest również akcja ulotkowa, która będzie kontynuowana przez najbliższe tygodnie.

Kampania internetowa

Obecnie trwa kolejna odsłona kampanii. Jest ona realizowana we współpracy z agencją Spicy Mobile i obejmuje promocję internetową. Skierowana jest ona do mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, zwłaszcza do osób powyżej 26. roku życia, i zachęca nie tylko do rozliczania podatku w gminie, ale także do przekazywania 1,5% na rzecz organizacji pożytku publicznego. W kampanii wykorzystano m.in. rich media – interaktywne formaty reklamowe, które zwiększają zaangażowanie użytkowników i poprawiają odbiór treści. – Kampania jest realizowana przy użyciu autorskiej platformy DSP – Ad Fusion, a reklamy wyświetlają się zarówno na stronach internetowych, jak i w aplikacjach mobilnych – podkreśla Weronika Filipczuk, account manager Spicy Mobile.

Pozostałe działania

W ramach kampanii mieszkańcy gminy oraz lokalne firmy mogą również skorzystać z bezpłatnej pomocy doradcy podatkowego. Pierwszy dyżur odbył się 24 marca, a kolejny zaplanowano na 7 kwietnia w godz. 15.00–18.00 w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77. Akcja skierowana jest do osób fizycznych, zarówno prowadzących, jak i nieprowadzących działalność gospodarczą, a także do firm mających siedzibę na terenie gminy. Oprócz wsparcia w rocznym rozliczeniu podatkowym za 2024 r. będzie można uzyskać pomoc w rozwiązaniu problematycznych kwestii podatkowych pojawiających się w codziennym życiu i prowadzeniu biznesu. Dyżur poprowadzi Małgorzata Ludwikowska-Piątek – doradca podatkowy, członkini Krajowej Izby Doradców Podatkowych, stała mediatorka przy Sądzie Okręgowym w Warszawie. Jest mieszkanką gminy Konstancin-Jeziorna i posiada 20-letnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych, biznesie i administracji, w tym w Ministerstwie Finansów.


Internetowa kampania informacyjna realizowana we współpracy ze Spicy Mobile. 

 

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Piętrowy nowoczesny budynek z czerwonej cegły i płaskim dachem.

    Absolutorium dla burmistrza – czym jest i czym nie powinno…

    24 czerwca Rada Miejska Konstancin-Jeziorna zdecyduje, czy udzielić burmistrzowi Michałowi Wiśniewskiemu absolutorium za wykonanie budżetu w 2024 r. Komisja Rewizyjna opowiedziała się przeciwko jego przyznaniu. Wniosek komisji został negatywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową.
  • Znak zakazu wjazdu, w tle las i łąka.

    Zakaz wjazdu na Łąki Oborskie – magistrat postawił znak

    Przy drodze prowadzącej na Łąki Oborskie, od strony garaży przy ul. Literatów, stanął znak zakazu wjazdu. To kolejne działanie podjęte przez konstanciński magistrat, aby chronić ten cenny przyrodniczo teren. Przypominamy, że na wspomnianym obszarze obowiązuje również całkowity zakaz ruchu.