Zakład naprawił zapadnięte włazy studzienek | Konstancin-Jeziorna

Zakład naprawił zapadnięte włazy studzienek

06-06-2022

Jest równiej pod kołami, a przede wszystkim bezpieczniej. Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie wymienił i wyregulował zapadnięte włazy studzienek kanalizacyjnych w drogach powiatowych przebiegających przez miasto.

Zapadnięte lub wystające włazy do studzienek kanalizacyjnych to prawdziwa zmora kierowców – niszczą zawieszenie samochodów, a przede wszystkim mogą powodować niebezpieczeństwo na drodze. Dlatego Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie systematycznie je naprawia. W 2022 r. zabezpieczył na ten cel ponad 70 tys. zł. 

25 studzienek 

Tegoroczne prace związane z wymianą i regulacją włazów studni sanitarnych w drogach powiatowych przebiegających przez naszą gminę już się zakończyły. Na podstawie umowy prowadziła je firma Komunal System S.C. z Gliwic. Wyregulowanych zostało łącznie 25 studzienek w ulicach: Piłsudskiego, Chylickiej, Długiej i Wareckiej. W trakcie robót wykorzystywane były nowoczesne narzędzia i technologie. Prace polegały na wycięciu asfaltu po okręgu, demontażu starego włazu, wykonaniu podbudowy z pierścieni betonowych, montażu włazów żeliwnych, zgodnie istniejącą niweletą drogi. Odtworzona, mieszanką asfaltobetonową na gorąco, została także nawierzchnia drogi. – Roboty były wykonywane bardzo sprawnie i obyło się bez zamykania ulic – przyznaje Edward Skarżyński, dyrektor ZGK. 

Szczelne włazy

Efekty tych prac możemy już ocenić. Jest nie tylko równiej pod kołami, ale przede wszystkim bezpieczniej. Teraz jadąc ulicą nie poczujemy, że najeżdżamy na właz studzienki. Kolejną, jeszcze większa korzyścią, jest ich szczelność. – Pokrywy nie mają otworów przelotowych i posiadają uszczelkę, dzięki temu do kanalizacji sanitarnej nie przedostanie się nawet kropla wody – dodaje Edward Skarzyński.
 

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • Zawór na tle niebieskich rurociągów.

    Umowa podpisana na modernizację stacji w Nowym Wierzbnie

    7,1 mln zł – tyle wyniesie koszt przebudowy i rozbudowy stacji uzdatniania wody w Nowym Wierzbnie. Umowa z wykonawcą – firmą Hydro-Marko – została już podpisana. Teren inwestycji niebawem zostanie mu przekazany, a zakończenie prac planowane jest na jesień 2026 r.
  • Baner informacyjny programu Czyste powietrze: Poradnik dla poszkodowanych beneficjentów.

    Czyste Powietrze: co zrobić w przypadku nieuczciwego…

    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował poradnik dla osób, które padły ofiarą nieuczciwych wykonawców w ramach programu „Czyste Powietrze”. Zawiera on praktyczne wskazówki dotyczące dochodzenia roszczeń, zgłaszania nieprawidłowości oraz ochrony własnych interesów.