Dęby szypułkowe mogą zyskać status pomników przyrody | Konstancin-Jeziorna

Dęby szypułkowe mogą zyskać status pomników przyrody

29-03-2022

Ponad 60 dębów szypułkowych, rosnących w północno-zachodniej części Konstancina-Jeziorny, może zostać pomnikami przyrody. Wnioskuje o to jedno z lokalnych stowarzyszeń, ale najpierw Urząd Miasta i Gminy pyta o opinię właścicieli nieruchomości, na których się one znajdują.  

Realizując wniosek Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna Urząd Miasta i Gminy podaje do publicznej wiadomości wniesienie do Rady Miejskiej wniosku Stowarzyszenia Mieszkańców Konstancina-Jeziorny Nasz Konstancin dotyczącego uznania za pomniki przyrody drzew rosnących na obszarze objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego północno-zachodniej części miasta Konstancin-Jeziorna.

W związku z wyżej wymienionym wnioskiem burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna zwraca się z prośbą do posiadaczy nieruchomości położonych na tym obszarze o zajęcie stanowiska w sprawie uznania drzew znajdujących się na tych nieruchomościach za pomniki przyrody.

Opinie wyrażone w formie pisemnej prosimy kierować w terminie do 15 czerwca 2022 r. na adres: urzadatkonstancinjeziorna [dot] pl lub składać w Urzędzie Miasta i Gminy (ul. Piaseczyńska 77). 

W załączeniu:

 • wykaz lokalizacji drzew proponowanych do uznania za pomniki przyrody,
 • wzór oświadczenia posiadacza nieruchomości.
   
Autor
Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa

Najnowsze aktualności

 • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

  Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

  Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
 • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

  Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

  W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.