Dęby szypułkowe mogą zyskać status pomników przyrody | Konstancin-Jeziorna

Dęby szypułkowe mogą zyskać status pomników przyrody

29-03-2022

Ponad 60 dębów szypułkowych, rosnących w północno-zachodniej części Konstancina-Jeziorny, może zostać pomnikami przyrody. Wnioskuje o to jedno z lokalnych stowarzyszeń, ale najpierw Urząd Miasta i Gminy pyta o opinię właścicieli nieruchomości, na których się one znajdują.  

Realizując wniosek Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna Urząd Miasta i Gminy podaje do publicznej wiadomości wniesienie do Rady Miejskiej wniosku Stowarzyszenia Mieszkańców Konstancina-Jeziorny Nasz Konstancin dotyczącego uznania za pomniki przyrody drzew rosnących na obszarze objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego północno-zachodniej części miasta Konstancin-Jeziorna.

W związku z wyżej wymienionym wnioskiem burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna zwraca się z prośbą do posiadaczy nieruchomości położonych na tym obszarze o zajęcie stanowiska w sprawie uznania drzew znajdujących się na tych nieruchomościach za pomniki przyrody.

Opinie wyrażone w formie pisemnej prosimy kierować w terminie do 15 czerwca 2022 r. na adres: urzadatkonstancinjeziorna [dot] pl lub składać w Urzędzie Miasta i Gminy (ul. Piaseczyńska 77). 

W załączeniu:

 • wykaz lokalizacji drzew proponowanych do uznania za pomniki przyrody,
 • wzór oświadczenia posiadacza nieruchomości.
   
Autor
Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis oblodzenie. W tle widać samochód jadący ulicą asfaltową przez las.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Oblodzenie

  Pogoda znów zrobi się niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alert obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od północy do godz. 7.00 w sobotę (4 lutego). Drogi i chodniki mogą być śliskie.
 • Grafika wektorowa. Napis informujący o naborze do grup tematycznych wśród ekspertów i członków NGO, na tle warszawskich wieżowców.r

  Poszukiwani eksperci i przedstawiciele trzeciego sektora

  Stowarzyszenie Metropolia Warszaw przedłużyło nabór ekspertów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zaangażują się w przygotowanie „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”. Zgłoszenia od kandydatów będą przyjmowane do 17 lutego 2023 r.