Od 1 sierpnia można składać wnioski o zwrot akcyzy | Konstancin-Jeziorna

Od 1 sierpnia można składać wnioski o zwrot akcyzy

28-07-2022

W poniedziałek (1 sierpnia) rusza drugi termin naboru wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Gospodarze na ich złożenie w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna mają miesiąc. 

O zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego można ubiegać się dwa razy w roku – w lutym i w sierpniu. W poniedziałek (1 sierpnia) rusza druga tura naboru wniosków.

Nabór wniosków

Tym razem producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot akcyzy za paliwo, które kupili od 1 lutego do 31 lipca 2022 r. Do wniosku należy załączyć faktury VAT lub ich kopie. Jeżeli producent rolny jest hodowcą bydła, dołącza również dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła (DJP) za 2021 r. Rolnicy na złożenie wniosku w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna mają czas do 31 sierpnia 2022 r.

Tegoroczne limity

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2022 r. jest wyliczany według następującego wzoru:

 • 110,00 zł × liczba hektarów użytków rolnych na terenie gminy;
 • 40,00 zł × średnia roczna liczba DJP bydła.

Przy czym zwrot wynosi 1 zł za każdy zakupiony litr oleju w ramach przysługującego limitu rocznego. Pieniądze będą wypłacane w terminie od 3 do 31 października 2022 r.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

  Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

  Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
 • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

  Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

  W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.