Tutaj osoby w sytuacji kryzysowej znajdą bezpłatną pomoc | Konstancin-Jeziorna

Tutaj osoby w sytuacji kryzysowej znajdą bezpłatną pomoc

07-12-2022

Każdy kto doświadczył nagłych i traumatycznych zmian w życiu, jest ofiarą wypadków lub przemocy znajdzie pomoc w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Bezpłatnie, bez skierowania, o każdej porze dnia i nocy.

 Są to spotkania z psychologiem, które dają wsparcie emocjonalne i poczucie bezpieczeństwa, a także redukują lęk w trudnych sytuacjach życiowych. Dlatego Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej zachęca mieszkańców powiatu piaseczyńskiego do korzystania z oferty pomocowej jakiej na co dzień udziela.

Wsparcie dla każdego

POIK pomaga dorosłym, dzieciom i młodzieży. Osobom indywidualnym, jak i całym rodzinom, starszym i samotnym. Jest dla wszystkich tych, którzy borykają się z różnego rodzaju kryzysami, przemocą i traumatycznymi wydarzeniami. Mogą to być m.in. doświadczenia nagłej, niekorzystnej zmiany w życiu (np. utrata pracy, zdrada czy zagrożenie ciężką chorobą). Pomoc znajdą tutaj również ofiary wypadków, napadów, przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej, przeżywające utratę kogoś bliskiego czy walczące z uzależnieniem. Ośrodek jest dla każdego kto boryka się trudnościami w relacjach społecznych, małżeńskich lub w kontaktach z dziećmi. Wystarczy przyjść, zadzwonić, napisać. Można zgłaszać się bez skierowania i przez całą dobę, a wszystkie porady i udzielana pomoc są bezpłatne.

Więcej informacji

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej prowadzi obecnie cztery punkty, w których udzielana jest pomoc psychologiczna. Są to:

  • Góra Kalwaria – ul. ks. Sajny 2a (obok kościoła parafialnego);
  • Mroków – ul. J. Górskiego 4a (teren przychodni SALUS);
  • Piaseczno – ul. Kościuszki 9 (naprzeciwko sądu rejonowego);
  • Piaseczno – ul. Szkolna 20 (budynek byłego urzędu pracy)

Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 22 757 68 20 i na stronie: www.poik.piaseczno.pl.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Dwóch mężczyzn siedzi przy biurku i podpisuje dokumenty.

    Gmina podpisała porozumienie z Fundacją „Kopytka z nadzieją”

    Konstanciński samorząd podpisał w środę (3 września) porozumienie z Fundacją „Kopytka z nadzieją”, która prowadzi azyl dla zwierząt leśnych i gospodarskich w Sulejówku. Dzięki współpracy ranne dzikie zwierzęta z terenu gminy będą miały zapewnioną niezbędną pomoc.
  • Osiedle Grapa z lotu ptaka

    Spotkanie ws. zmian w organizacji ruchu na os. Grapa i przy…

    10 września o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się spotkanie poświęcone zmianom w organizacji ruchu na os. Grapa oraz w rejonie Dwójki. Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z propozycjami przygotowanymi w odpowiedzi na zgłaszane uwagi oraz w związku z inwestycją planowaną przez gminę.