Kolejne łagodzenie obostrzeń | Konstancin-Jeziorna

Kolejne łagodzenie obostrzeń

21-05-2021

Od piątku (21 maja) ciąg dalszy luzowania obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Tym razem otwierają się m.in. kina i teatry. Z działalnością stacjonarną rusza też Konstanciński Dom Kultury.

Po otwarciu znacznej części gospodarki, od piątku (21 maja) ciąg dalszy luzowania obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Oto, co się zmieni w najbliższych dniach:

od 21 maja (piątek)

  • Kultura – otwarcie kin i teatrów (maks. obłożenie 50 proc. placówki, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym).
  • Domy i ośrodki kultury, świetlice, działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury w pomieszczeniach – wznowienie działalności z zachowaniem reżimu sanitarnego.
  • Rozrywka – otwarcie parków rozrywki na świeżym powietrzu (obłożenie 50 proc.).

Swoją stacjonarną działalność wznawia też Konstanciński Dom Kultury, który już od 6 czerwca zaprasza na wydarzenia kulturalne, w ramach letniego sezonu artystycznego. Nie zabraknie m.in. koncertów, spektakli, warsztatów i zajęć na świeżym powietrzu. Szczegóły dostępne są na stronie: hugonowka.pl.

od 28 maja (piątek)

  • Gastronomia wewnętrzna – otwarcie restauracji (maks. obłożenie 50 proc. lokalu, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – zachowany bezpieczny dystans między stolikami, limit osób na stolik).
  • Imprezy okolicznościowe wewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii (limit do 50 osób, w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik – regulacje takie same jak w przypadku gastronomii wewnętrznej).
  • Sport – kryte obiekty sportowe i baseny dostępne dla wszystkich (maks. obłożenie do 50 proc. – z widownią).
  • Sport – otwarcie siłowni, klubów fitness i solariów (limit 1 osoby na 15 m kw., działalność w ścisłym reżimie sanitarnym).

od 29 maja (sobota)

  • Edukacja – nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich (ścisły reżim sanitarny – wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy).

 

Więcej informacji

Aktualne informacje i zalecenia można śledzić na stronie: www.gov.pl/koronawirus

Autor
Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej