Czipowanie, kastracja i sterylizacja zwierząt | Konstancin-Jeziorna

Czipowanie, kastracja i sterylizacja zwierząt

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mogą skorzystać z akcji bezpłatnego czipowania oraz sterylizacji i kastracji za pół ceny swoich pupili. Wystarczy zgłosić się z psem lub kotem do wskazanej lecznicy weterynaryjnej.

Akcja czipowania oraz dofinansowania zabiegów kastracji i sterylizacji pupili należących do mieszkańców naszej gminy jest prowadzona przez konstanciński samorząd już od kilku lat.

Bezpłatne czipowanie

Właściciele za wszczepienie psu lub kotu elektronicznego identyfikatora nic nie płacą. Mikroczip zwiera unikatowy kod, który weterynarz rejestruje w międzynarodowej bazie danych. Dzięki temu, jeśli zwierzak zaginie, nie trafi anonimowo do schroniska, tylko wróci do swojego właściciela.

Kastracja i sterylizacji za pół ceny

Gmina dofinansowuje także sterylizację oraz kastrację psów i kotów. Posiadacz zwierzęcia płaci za zabieg połowę ceny. Finansowanie obejmuje wizytę kwalifikującą, wykonanie zabiegu w narkozie, opiekę pooperacyjną do czasu wybudzenia z narkozy oraz wizytę kontrolną z badaniem klinicznym i zdjęciem szwów.

Lecznice biorące udział w akcji

Aby skorzystać z akcji należy umówić się telefonicznie w jednej z lecznic biorących w niej udział. Oto ich wykaz:

 • Lecznica Weterynaryjna Bielawa
  (ul. Lipowa 1D, tel.: 22 754 39 19);
 • Gabinet Weterynaryjny Monika Skrzek
  (ul. Sobieskiego 5, tel.: 602 494 258);
 • Lecznica Weterynaryjna Anda
  (ul. Długa 8, tel.: 22 754 09 75);
 • Klinika Weterynaryjna WetMedyka24
  (ul. Pułaskiego 103, tel.: 22 462 44 62);
 • Animales Przychodnia Weterynaryjna
  (ul. Warszawska 56, tel.: 502 348 466).

Więcej informacji

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna pod nr. tel. 22 484 24 21.