225 młodych zawodników zagrało w „Mirków Cup” 2025 | Konstancin-Jeziorna

225 młodych zawodników zagrało w „Mirków Cup” 2025

01-07-2025
fot. Iwona Misiura

Dwa dni piłkarskich emocji, cztery turnieje, 225 zawodniczek i zawodników oraz ogromne zaangażowanie trenerów, rodziców i organizatorów. Tak w skrócie można podsumować Mirków Cup 2025, który odbył się w ostatni weekend czerwca na stadionie w Oborach.

Ostatni weekend czerwca (28–29 czerwca) stadion przy ul. Literatów w Oborach tętnił życiem. A to za sprawą turnieju „Mirków Cup” –  zorganizowanego przez Lokalny Robotniczy Klub Sportowy „Mirków” – który przyciągnął młodych piłkarzy z wielu miejscowości Mazowsza. Program wydarzenia obfitował nie tylko w rozgrywki sportowe, ale również liczne atrakcje towarzyszące dla całych rodzin. 

Sobotnie rozgrywki

Pierwszego dnia rozegrano dwa turnieje. Najpierw na boisku rywalizowali zawodnicy z roczników 2013 i 2010. W rozgrywkach wzięło udział łącznie 55 zawodników z 5 klubów. Każda z drużyn rozegrała 4 mecze po 25 minut. Zwyciężyła drużyna „Football Academy”, przed „MUKS Kosa Konstancin” i „Dzikami Warszawa”. Przyznano również wyróżnienia indywidualne dla najlepszego bramkarza, zawodnika i strzelca.

Następnie do sportowej rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2010 i młodsi. Na boisku pojawiło się łącznie 80 zawodników z 6 klubów. Rozegrano aż 15 meczów, które trwały po 20 minut. Najlepszym zespołem okazała się „MKS Korona Góra Kalwaria”. Kolejne miejsca zajęły „Orlęta Mroków” oraz gospodarze – „RKS Mirków”.

Niedzielny turniej i zabawa bez klasyfikacji

Drugi dzień sportowych zmagań rozpoczęli zawodnicy z rocznika 2014. W zawodach wzięło udział łącznie 60 zawodników z 6 drużyn. Każda ekipa rozegrała 5 spotkań po 20 minut. Najlepszy okazał się zespół „MKS Otwock I”, przed drużyną „Szybka Piłka Młociny Warszawa” i „PKS Life Siennica”.

Następnie, w formule festiwalu gier bez klasyfikacji końcowej, rozegrano mecze dla rocznika 2018. Trzydziestu najmłodszych piłkarzy i piłkarek rozegrało łącznie 10 spotkań trwających po 10 minut. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, ruch i radość z gry. 

Przez dwa dni turnieju opiekę medyczną zapewniał ratownik Piotr Kucharski, a mecze prowadzili sędziowie z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Po zakończeniu rozgrywek każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar oraz medale.

Rodzinna atmosfera i atrakcje dla każdego

Poza sportowymi emocjami na uczestników i kibiców czekały liczne atrakcje: dmuchańce, malowanie twarzy, bańki mydlane, kącik plastyczny dla najmłodszych oraz strefa gastronomiczna z grillem i klubowym sklepikiem. – Składam wielkie uznanie i podziękowania dla rodziców, którzy pomogli klubowi w przygotowaniu i prowadzeniu dodatkowych atrakcji – powiedział Jakub Główczyński, prezes zarządu RKS „Mirków”. – Niektórzy byli z nami przez całe dwa dni, od rana do wieczora. To się nazywa sportowy duch. Wydarzenie pokazało, jak ważne jest wspieranie sportu dzieci i młodzieży oraz jak dużą radość może przynieść wspólne kibicowanie.

Nad organizacją wydarzenia czuwali Tomasz Panabażys i trener Sebastian Żukowski. Turniej został dofinansowany ze środków Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego.

Zdjęcia: Iwona Misiura, Puls Konstancina

 

Autor
Barbara Niżyńska

Najnowsze aktualności

  • Uśmiechnięty mężczyzna podpisuje dokumenty.

    Umowa podpisana, rusza przebudowa pomieszczeń w Trójce

    Burmistrz Michał Wiśniewski podpisał umowę na przebudowę pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie, gdzie powstanie zamiejscowy punkt poradni psychologiczno-pedagogicznej. Realizacja zadania o wartości ponad 430 tys. zł ruszy na dniach.
  • Starsza kobieta siedzi na sofie i uśmiechając się, obsługuje opaskę sportową lub smartwatch na swoim nadgarstku.

    Seniorzy otrzymają telemedyczne opaski bezpieczeństwa

    Konstancińscy mogą otrzymać opaski bezpieczeństwa, które pozwalają na zdalne monitorowanie stanu zdrowia i wezwanie pomocy w nagłych wypadkach. To część programu „Korpus Wsparcia Seniorów”, realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Udział w nim jest bezpłatny.