Meteo alert pierwszego stopnia: Oblodzenie | Konstancin-Jeziorna

Meteo alert pierwszego stopnia: Oblodzenie

07-03-2023
fot. Pixabay

Pogoda znów zrobi się niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alert obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 22.00 we wtorek (7 marca) do godz. 9.00 w środę (8 marca). Drogi i chodniki mogą być śliskie.

IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -3°C do -1°C, przy gruncie temperatura minimalna od -4°C do -1°C.

Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 22.00 we wtorek (7 marca) do godz. 9.00 w środę (8 marca). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska IMGW ocenia na 80 proc. Uwaga! Drogi i chodniki mogą być śliskie. Prosimy zarówno pieszych, jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się.

Autor
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Do pobrania
Załącznik Size
Meteo alert – oblodzenie – 7.03.2023 165.19 KB

Najnowsze aktualności

  • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

    Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

    Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
  • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

    Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.