Meteo alert pierwszego stopnia: Oblodzenie | Konstancin-Jeziorna

Meteo alert pierwszego stopnia: Oblodzenie

07-02-2024
fot. Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alert obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od północy do godz. 9.00 w czwartek (8 lutego). Drogi i chodniki mogą być śliskie.

IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna powietrza wyniesie około -2 st. C, a przy gruncie około -4 st. C.

Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od północy do godz. 9.00 w czwartek (8 lutego). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska IMGW ocenia na 80 proc. Uwaga! Drogi i chodniki mogą być śliskie. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Autor
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Do pobrania
Załącznik Size
Meteo alert – oblodzenie – 8.02.2024 r. 165.18 KB

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

    Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.