Meteo alert pierwszego stopnia: Przymrozki | Konstancin-Jeziorna

Meteo alert pierwszego stopnia: Przymrozki

08-03-2024
fot. Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed przymrozkami. Spadek temperatury powietrza prognozowany jest od godz. 12.24 w piątek (8 marca) do godz. 8.00 w niedzielę (10 marca) i może wynieść od -4°C do około -8°C przy gruncie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami. Alert obowiązuje od godz.12.24 w piątek (8 marca) do godz. 8.00 w niedzielę (10 marca). W piątek synoptycy prognozują lokalnie spadek temperatury do około -4°C (przy gruncie do -8°C), a z soboty na niedzielę do około -2°C (przy gruncie do około -6°C). Temperatura maksymalna w piątek wyniesie około 7°C, a w sobotę około 9°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska IMGW szacuje na 80 proc.

Autor
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Do pobrania
Załącznik Size
Meteo alert – przymrozki – 8.03.2024 165.31 KB

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

    Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.