Meteo alerty pierwszego stopnia: Oblodzenie i przymrozki | Konstancin-Jeziorna

Meteo alerty pierwszego stopnia: Oblodzenie i przymrozki

18-04-2024
fot. Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami i oblodzeniem. Alerty obowiązują w powiecie piaseczyńskim od godz. 21.00 w czwartek (18 kwietnia) do godz. 8.00 w piątek (19 kwietnia). Drogi i chodniki mogą być śliskie.

IMGW prognozuje zamarzanie miejscami mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna powietrza wyniesie około -1 st. C (lokalnie -3 st. C), a przy gruncie około -4 st. C, lokalnie -6 st. C.

Alerty pierwszego stopnia obowiązują w powiecie piaseczyńskim od godz. 21.00 w czwartek (18 kwietnia) do godz. 8.00 w piątek (19 kwietnia). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska IMGW ocenia na 70 proc. Uwaga! Drogi i chodniki mogą być śliskie. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Autor
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Do pobrania

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
  • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

    Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

    Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.