Betlejemski ogień dotarł do konstancińskiego ratusza | Konstancin-Jeziorna

Betlejemski ogień dotarł do konstancińskiego ratusza

18-12-2024

Harcerki i harcerze z Hufca ZHP Uroczysko Konstancin w środę (18 grudnia) przekazali Betlejemskie Światło Pokoju burmistrzowi Michałowi Wiśniewskiemu. Ogień pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego – symbol pokoju, zgody i nadziei – można odebrać w konstancińskim ratuszu przez najbliższe dni. 

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Konstancina-Jeziorny. Symboliczny płomień, pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego, został przywieziony przez harcerki i harcerzy z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Uroczysko Konstancin. Zanim jednak dotarł do naszej gminy, przebył o wiele dłuższą drogę. W tym roku, z powodu trudnej sytuacji w Ziemi Świętej, swoją podróż rozpoczął w Christkindl, w Górnej Austrii – partnerskim mieście Betlejem. Stamtąd został przekazany przez słowackich skautów polskim harcerzom, którzy rozprowadzili go do chorągwi, hufców i drużyn w całym kraju.

Symbol pokoju

Dzięki temu Betlejemskie Światło Pokoju dociera niemal do każdego zakątka Polski. Płomień – symbol pokoju, zgody i nadziei – trafia co roku do parafii, szkół, szpitali, domów pomocy społecznej, ośrodków kultury i instytucji samorządowych. W środę (18 grudnia) konstancińscy harcerze odwiedzili odwiedzili Urząd Miasta i Gminy, przekazując lampion z ogniem burmistrzowi Michałowi Wiśniewskiemu. – Pragniemy, by Światło przypominało o tym, co w życiu najważniejsze, oraz o wartościach dobra i pokoju – podkreśliła hm. Kama Bokacka z Hufca ZHP Uroczysko Konstancin podczas spotkania.

Płomień w ratuszu

Burmistrz podziękował harcerzom za podtrzymywanie tej pięknej tradycji oraz złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Płomień można odebrać w konstancińskim ratuszu w godzinach pracy urzędu przez najbliższe dni (wystarczy zabrać ze sobą znicz lub świeczkę). Dodatkowo harcerze będą przekazywać Światło mieszkańcom w niedzielę (22 grudnia) podczas nabożeństw o godz.: 10.30 (Skolimów, Powsin, Słomczyn), 11.30 (Konstancin-Jeziorna) i 12.00 (Klarysew, Mirków).

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Pomoc psychologa

    Punkt Interwencji Kryzysowej znów działa – w nowej…

    To dobra informacja! Od grudnia mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna ponownie mają możliwość uzyskania specjalistycznego wsparcia w Punkcie Interwencji Kryzysowej. Po niemal pięciomiesięcznej przerwie placówka wznowiła działalność w nowej siedzibie przy ul. Warszawskiej 37.
  • Uczestnicy gali sportowej wraz z burmistrzem Michałem Wiśniewskim pozują do wspólnego zdjęcia zbiorowego.

    Burmistrz uhonorował sportowców za wybitne osiągnięcia

    Konstanciński samorząd po raz kolejny docenił lokalnych sportowców, przyznając wyróżnienia za wybitne wyniki w sezonie 2024/2025. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 grudnia podczas gali sportowej. Otrzymało je 76 zawodniczek i zawodników reprezentujących 17 dyscyplin.