Budżet Obywatelski Mazowsza – projekty tylko do 13 stycznia | Konstancin-Jeziorna

Budżet Obywatelski Mazowsza – projekty tylko do 13 stycznia

09-01-2023
Projekty można zgłaszaćdo 30 kwietnia.

Trwa nabór projektów do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. To mieszkańcy województwa zdecydują, co zostanie zrealizowane w 2024 roku. W puli aż 25 mln zł. Propozycje zadań można zgłaszać tylko do najbliższego piątku (13 stycznia).  

Zajęcia edukacyjne dla dzieci, warsztaty dla seniorów, wydarzenia kulturalne i sportowe, nowe ścieżki rowerowe czy inwestycje poprawiające dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami – to tylko przykładowe pomysły, jakie mogą być realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Zgłoś swój pomysł

Zgłaszane projekty muszą wpisywać się w zadania województwa i zawierać się w takich obszarach jak np. edukacja, promocja i ochrona zdrowia, transport zbiorowy i drogi publiczne, kultura oraz wspieranie rodziny. Szansę na realizację mają przedsięwzięcia o charakterze inwestycyjnym. Są to tzw. twarde projekty, do których zaliczamy np. zakup karetki, budowę ścieżki pieszo-rowerowej czy boiska. W tej kategorii wartość jednostkowa zadania nie może przekroczyć 1 mln zł. Można zgłaszać także projekty nieinwestycyjne, tzw. miękkie, np. szkolenia czy koncerty. Tego rodzaju pomysły nie mogą przekroczyć kwoty 200 tys. zł. Ważne jest precyzyjne opisanie projektu i szczegółowy kosztorys. Przed zgłoszeniem swojego pomysłu trzeba zdobyć min. 50 podpisów poparcia od mieszkańców Mazowsza, w formie listy papierowej lub elektronicznej. Projekt może poprzeć każdy mieszkaniec województwa, niezależnie od wieku.

Jak zgłosić projekt?

Najwygodniejszym i najszybszym sposobem zgłoszenia swojego pomysłu jest złożenie projektu – w wersji elektronicznej – poprzez platformę na stronie: www.bom.mazovia.pl. Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą przesłać wniosek – w wersji papierowej – pocztą lub dostarczyć go osobiście do siedziby Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie (ul. Jagiellońska 26) lub jednej z jego delegatur. Najbliższa mieści się przy ul. Puławskiej 38 w Piasecznie.

Terminy

Nabór projektów potrwa do 13 stycznia. Potem dokumenty zostaną poddane weryfikacji m.in. pod kątem możliwości realizacji zadania. Potrwa ona do 24 marca. Do 5 maja poznamy listę projektów do głosowania, które zaplanowano w dniach 12 maja–7 czerwca. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

    Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.