Gratulacje dla nowego komendanta i komputery dla policjantów | Konstancin-Jeziorna

Gratulacje dla nowego komendanta i komputery dla policjantów

26-05-2022

Nowy komendant Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie, komisarz Adam Stryjek, w środę (25 maja) zaprezentował się miejskim radnym. Były życzenia pomyślności i sukcesów, a także prezenty – burmistrz Kazimierz Jańczuk przekazał jednostce cztery nowoczesne komputery.

Komisarz Adam Stryjek stanowisko komendanta Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie objął przed kilkoma tygodniami. W miniona środę (25 maja) oficjalnie przedstawił się miejskim radnym i mieszkańcom gminy, a okazją do tego była sesja Rady Miejskiej.

Gotowi do pracy

Na spotkaniu w ratuszu kom. Adamowi Stryjkowi towarzyszył mł. insp. Paweł Krauz, komendant powiatowy Policji w Piasecznie, który krótko przedstawił drogę zawodową nowego szefa konstancińskich policjantów. – Liczę na dobrą i owocną współpracę – podkreślił kom. Adam Stryjek. – Ze swojej strony pragnę zapewnić o pełnej gotowości do pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna.

W imieniu samorządu nowego komendanta przywitał burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Witamy w naszej konstancińskiej rodzinie i życzymy, aby pod Pana kierownictwem funkcjonariusze jak najlepiej dbali o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – podkreślił włodarz.

Gratulacje i prezenty

Oprócz gratulacji i życzeń były też prezenty. Gmina na potrzeby Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie zakupiła cztery nowoczesne komputery stacjonarne. Jeden z nich symbolicznie został wręczony nowemu komendantowi, a pozostałe trzy będą dostarczone bezpośrednio do jednostki.

Kariera zawodowa

Kom. Adam Stryjek ma wykształcenie z zakresu prawa cywilnego, a karierę policyjną zaczął w 2000 r. w komisariacie w Wołominie. Przechodząc przez kolejne etapy służby w 2010 r. trafił do wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, a stamtąd do Komisariatu Policji w Zielonce, gdzie przez ostatnie lata był zastępcą komendanta.

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
  • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

    Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

    Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.