Karetka dla druhów z OSP Konstancin-Jeziorna | Konstancin-Jeziorna

Karetka dla druhów z OSP Konstancin-Jeziorna

24-01-2024
fot. OSP Konstancin-Jeziorna

Ochotnicza Straż Pożarna w Konstancinie-Jeziornie wzbogaciła się o karetkę z wyposażeniem. Używany pojazd podarowała druhom Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego „Maditrans” w Warszawie. Ambulans będzie wykorzystywany m.in. do bieżących działań jednostki oraz celów szkoleniowych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Konstancinie-Jeziornie powiększyła swoją flotę o używaną karetkę. W miniony czwartek (18 stycznia) druhowie odebrali klucze do w pełni sprawnego ambulansu marki Renault Master z 2015 r., który do tej pory znajdował się na wyposażeniu Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego „Maditrans” w Warszawie.

Oprócz tego OSP otrzymała m.in.: nosze transportowe, jednorazowe kombinezony ochronne i maski, fartuchy osłonowe, maseczki FP2/FP3, okulary i pokrowce na obuwie wysokie. – Z inicjatywą przekazania naszej jednostce karetki wyszli sami strażacy, którzy złożyli w tej sprawie pismo do wojewody mazowieckiego – przyznaje Robert Czarnula, prezes zarządu OSP Konstancin-Jeziorna. – Odpowiedź była pozytywna, z czego bardzo się cieszymy.   

Nowy nabytek druhów będzie wykorzystywany do wsparcia bieżących działań jednostki, prowadzenia szkoleń dla ratowników oraz zabezpieczania wydarzeń plenerowych. Co ważne, ambulans nie będzie wchodziły w skład systemu ratownictwa medycznego.

Autor
Natalia Poncyljusz

Najnowsze aktualności

  • Statuetki dla laureatów Perły Mazowsza. Są to muszle z perłą na drewnianych podstawkach. Zdjęcie jest fioletowe.

    Perły Mazowsza 2025 – konstancińscy kandydaci. Zagłosuj!

    Ruszyło głosowanie w 9. edycji plebiscytu „Perły Mazowsza 2024”, który wyróżnia wyjątkowe osiągnięcia i osobowości w regionie. Mieszkańcy mogą wspierać aż 11 kandydatów z gminy Konstancin-Jeziorna. Głosowanie trwa do 30 marca 2025 r. Zachęcamy do udziału!
  • Pięciu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w pełnym umundurowaniu bojowym i hełmach pracuje na zadymionym polu wśród suchych traw i trzcin. Jeden ze strażaków trzyma tłumicę służącą do gaszenia pożarów roślinności.

    Strażacy w akcji – gorący początek marca

    Cieplejsze dni przyniosły pierwsze pożary traw w gminie Konstancin-Jeziorna. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych interweniowały już m.in. w Gassach i na Łąkach Oborskich. Strażacy przypominają, że wypalanie roślinności jest nielegalne i grozi karą grzywny nawet do 30 tys. zł.