Konstancińska Jedynka otrzymała akredytację Erasmus+ | Konstancin-Jeziorna

Konstancińska Jedynka otrzymała akredytację Erasmus+

07-02-2024

Wielki sukces Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. Placówka znalazła się w prestiżowym gronie 100 szkół z całej Polski, które otrzymały akredytację programu Erasmus+. Oznacza to, że przez najbliższe 5 lat kadra nauczycielska będzie brała udział m.in. w zagranicznych kursach metodycznych, a uczniowie wyjadą na wymiany szkolne. Gratulujemy. 

We wtorek (6 lutego ) Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków o akredytację w sektorze edukacji szkolnej. W prestiżowym gronie 100 szkół, które ją otrzymały znalazła się konstancińska Jedynka. 

W prestiżowym gronie

– To wielki sukces, bo przyznanie akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na wnioskowane działania – mówi Paulina Karczmarczyk, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. – Przez najbliższe 5 lat (od września 2024 r.) nasza kadra nauczycielska będzie miała możliwość m.in. szkolić się na kursach metodycznych i obserwować pracę nauczycieli w szkołach w Unii Europejskiej, a uczniowie brać udział w licznych wymianach szkolnych. Jest to niezwykła szansa dla całej społeczności szkolnej na podniesienie swoich kompetencji, rozwinięcie skrzydeł oraz poznanie nowych ludzi, kultur i tradycji. O akredytację ubiegało się 579 placówek z całej Polski. 

Liczy się doświadczenie

Przypomnijmy. Przyznana akredytacja to nie jedyne wyróżnienie Jedynki w programie Erasmus+. W ostatnich dwóch latach szkoła z sukcesem startowała w konkursach grantowych. I tak na rok szkolny 2023/2024 uzyskała dofinasowanie w wysokości 60 tys. euro. i realizuje projekt „Let's focus on water – joining hands across borders”. Dzięki niemu m.in. już wiosną uczniowie odwiedzą rówieśników z Grecji (Wyspy Jońskie), a jesienią pojadą do Hiszpanii (miejscowość Jerez) oraz Rumunii (miasto Braszów) i będą realizowali razem różnego rodzaju przedsięwzięcia ekologiczne. Natomiast w roku szkolnym 2022/2023 Jedynka przeprowadziła projekt „Let's go ECO and get inclusive with our school!”, na który otrzymała grant w wysokości 30 tys. euro. Pozwolił on m.in. na udział nauczycieli w kursach metodycznych, które odbyły się w Irlandii, na hiszpańskiej Teneryfie oraz na Islandii. Z kolei uczniowie odwiedzili partnerską szkołę w Niemczech.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

    Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

    Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
  • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

    Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.