Królewska Fabryka Papieru – deweloper zaprasza na spotkanie | Konstancin-Jeziorna

Królewska Fabryka Papieru – deweloper zaprasza na spotkanie

30-11-2021

Grupa Arche zaprasza mieszkańców Konstancina-Jeziorny na spotkanie sąsiedzkie poświęcone planom zagospodarowania terenu po dawnej fabryce papieru na os. Mirków. Koncepcja planowanej inwestycji zostanie zaprezentowana już w najbliższą sobotę (4 grudnia) o godz. 11.00.  

Grupa Arche chce zagospodarować ponad 60 hektarów, w tym 35 tys. m kw. zabytkowych budynków dawnej fabryki papieru w Konstancinie-Jeziornie. Właśnie tej planowanej inwestycji będzie poświęcone spotkanie sąsiedzkie, które w najbliższą sobotę (4 grudnia), na os. Mirków (ul. Mirkowska 45, wejście i wjazd bramą główną) organizuje deweloper. Prezentacja projektu pn. „Królewska Fabryka Papieru” rozpocznie się o godz. 11.00.

Oto program spotkania:  

  • Powitanie i wprowadzenie przez Władysława Grochowskiego, prezesa Grupy Arche.
  • Prezentacja projektu„Królewska Fabryka Papieru” przez architekta Marka Bulaka, Biuro Projektowe Bulak Projekt.
  • Prezentacja części historycznej projektu przez Piotra Grochowskiego, głównego architekta Arche SA.
  • Sprawy różne – dyskusja, ewentualna możliwość zwiedzania obiektu, poczęstunek.
Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • bosiko

    Decyzja w środę, przetarg w czwartek – przebudowa boiska…

    Decyzja w środę, przetarg w czwartek – boisko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie wkrótce zamieni się w bezpieczną przestrzeń dla dzieci. Oferty na jego przebudowę można składać do 17 października. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.
  • Woda płynąca z kranu, na krawędzi umywalki stoi butelka z kwiatem oraz pojemnik na mydło w płynie.

    Czyszczenie sieci wodociągowej w czterech sołectwach

    W dniach 6–10 i 13–14 października woda w Słomczynie, Kawęczynie, Turowicach i Dębówce może być mętna i o zmienionej barwie. Związane jest to z czyszczeniem sieci wodociągowej, które w tych miejscowościach planuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie.