Muzeum Wycinanki na os. Mirków otworzyło swoje podwoje | Konstancin-Jeziorna

Muzeum Wycinanki na os. Mirków otworzyło swoje podwoje

07-11-2022

Nowo otwarte Muzeum Wycinanki na os. Mirków w Konstancinie-Jeziornie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy w swoje progi. Czekają bezpłatne warsztaty i lekcje muzealne dla uczniów, pokazy filmów oraz warsztaty dla dorosłych.

Muzeum Wycinanki w Konstancinie-Jeziornie, mieszczące się w zabytkowym budynku dawnego Domu Ludowego na os. Mirków, przy ul. Anny Walentynowicz 18, otworzyło swoje podwoje.

Warsztaty dla uczniów

Od września odbywają się warsztaty i lekcje muzealne dla grup zorganizowanych ze szkół podstawowych. W ofercie są dwa bloki tematyczne – „Niezwykły świat ludowych wycinanek” i „Spod strzechy na salony”. Zajęcia mają charakter interaktywny, a prowadzą je animatorzy i artyści wycinankarze. Udział w nich jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy – mailowo (biuroatmuzeumwycinanki [dot] eu) lub telefonicznie pod nr. tel. 500 593 685.

Otwarte popołudnia

A już 7 listopada ruszają „Otwarte popołudnia”. W poniedziałki o godz. 16.30 i 18.30 Muzeum zaprasza na kreatywne warsztaty tworzenia zazdrostek miejskich, wycinanek kołowych i pasowych. Kolejna propozycja to Przegląd Filmów Etno „Kolędnicy i kowale – obrzędowość i rzemiosło w filmach z archiwum naukowego Państwowego Muzeum Etnograficznego”. Od 17 do 20 listopada będzie można zobaczyć blisko 30 produkcji, w tym najstarszy prezentowany dokument pt. „Wesele Księżackie” z 1937 roku. Z kolei w grudniu, w każdy weekend, zaplanowano program „Zrób sobie święta” – cykl warsztatów, pokazów filmowych, spektakli i koncertów. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Więcej informacji na www.hugonowka.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Cztery kobiety i jeden mężczyzna ćwiczą na karimatach w sali gimnastycznej.

  Coraz mniej czasu na złożenie ofert w konkursie dla NGO

  Organizacje pozarządowe i uprawnione podmioty mają coraz mniej czasu na złożenie swoich ofert w ogłoszonym przez gminę Konstancin-Jeziorna konkursie na realizacje zadań publicznych. Nabór prowadzony jest do 17 lutego (do godz. 13.00), a łączna pula środków do podziału to 131,7 tys. zł.
 • Bydynek, przed nim stoi zaparkowany samochód policyjny.

  Nowe godziny otwarcia Komisariatu Policji

  Zostały zmienione godziny pracy Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie. Od czwartku (10 lutego) czynny będzie w godz. 8.00–20.00. Po godz. 20.00 do dyspozycji mieszkańców pozostaje całodobowy numer telefonu 22 754 00 71.